רישום

על פי תקנת ה REACH, חובת הרישום של חומרים בפני עצמם, בתערובות או באביזרים מהווה תנאי להמשך פעילות באיחוד האירופאי על פי הכלל: No data, no market .
 
לפיכך, יצרן או יבואן אירופאי עליהם קיימת חובת הרישום שלא יעמדו בחובת הרישום (למעט אותם המקרים בהם קיימים פטורים לרישום, ויפורטו בהמשך) לא יוכלו להמשיך ולמכור מתוצרתם בשוק האירופאי.
 
רישום החומרים בסוכנות הכימיקלים האירופית אמור להתפרס על פני אחת-עשרה שנים בהתאם לטווח המשקלי של החומר המיוצר/מיובא לאירופה ובהתאם לרמת הסיכון שלו.
שלב הרישום כולל הגשת תיק רישום טכני לסוכנות הכימיקלים האירופאית, עבור כימיקלים בכמויות של  טון ומעלה לשנה, ודוח בטיחות לכימיקל עבור חומרים בכמויות של 10 טון ומעלה לשנה. מאחר שנדרש להגיש תיק רישום עבור כל חומר בנפרד, על היצרן/היבואן לזהות את כל החומרים בהם הוא עוסק.
המידע אשר יוגש בתהליך הרישום יפרט את סיווג הכימיקל ותכונותיו, הסיכונים לבני האדם ולסביבה הכרוכים בשימושו, מידע בדבר הדרך לניהול סיכונים אלו וכדומה. דוח הבטיחות לכימיקל יכלול תיעוד של ייצור הכימיקל והשימוש בו במהלך מחזור חייו.
את הרישום עבור יצואן ישראלי יכול לבצע היבואן האירופי או לחילופין ניתן למנות נציג אירופי (only representative) בלעדי מטעם היצואן למטרת הרישום.
 
 
חומרים החייבים בתהליכי רישום

חומר לבדו או חומר הנמצא בתכשיר בכמות של טון אחד או יותר בשנה, אלא אם כן יש לו פטור ספציפי.
 
מונומר(ים) העומד(ים) בשני תנאים:
* הפולימר מכיל 2% (משקלי) או יותר של המונומר או כל חומר אחר הקשור כימית לפולימר;
* הכמות הכללית של המונומר או החומר הקשור לפולימר מגיעה לטון אחד בשנה או יותר;
                  
חומרים באביזרים, במידה שקיימים שני התנאים הבאים:
* החומר נמצא באביזר בכמות של טון אחד או יותר ליצרן/יבואן בשנה;
* החומר מיועד להשתחרר מהאביזר בתנאי שימוש רגילים;

בסמכות הסוכנות האירופאית לכימיקלים לדרוש רישום עבור כל חומר הנמצא באביזר אם מתקיימים כל התנאים המפורטים להלן:
* החומר נמצא באביזר בכמות כללית של טון אחד או יותר בשנה;
* לסוכנות יש בסיס לחשד שהחומר משתחרר מהאביזר וששחרורו יגרום לסיכון לאדם או לסביבה;
* החומר לא כפוף לסעיף 7 (1) בתקנת  REACH (כמות החומר לא מגיעה ל- 1 טון בשנה והחומר אינו צפוי להשתחרר מהאביזר).
 
המידע הנדרש מהיצרן/יבואן האירופאי
 
המידע הנדרש מיצרנים/יבואנים למטרת רישום חומר (בפני עצמו, בתכשיר או באביזר) בהתאם לכמות השנתית המיוצרת או מיובאת לאיחוד ועל פי תכונות או ייעוד החומר מפורטות בטבלאות המצורפות. 

הדפסשלח לחבר
המידע הניתן באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או הימנעות מהם. בנוסף, הדעת נותנת כי התכנים המופיעים באתר עלולים להשתנות מעת לעת על פי עדכונים ברגולציה. אתר זה מבוסס בחלקו על קטעי תרגום לא רשמיים של הוראות חקיקה זרות, פרשנויות להוראות חקיקה אלו ופסקי דין. ההוראות המחייבות מבחינה משפטית הן אלו המופיעות בשפת המקור.
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share