נאות חובב

נאות חובב – פארק אקו תעשייתי בנגב 

הפארק האקו תעשייתי נאות חובב הוא עוגן כלכלי מרכזי בנגב ומודל ייחודי לתעשייה בת קיימא וצמיחה ירוקה בישראל ובעולם. הפארק מתפרש על פני כ – 25,000 דונם והוא מספק פרנסה לכ – 10,000 משפחות בנגב. היקף הייצוא של כלל המפעלים בפארק נאמד בכ – 4 מיליארד דולר בשנה.

אחד העקרונות החשובים בפיתוח בר קיימא ובאקו תעשייה הינו ללא ספק שילוב ושיתוף של כל המרכיבים למען יצירת אזור ועולם טוב יותר ונכון יותר עבור החיים בו.

כפארק אקו תעשייתי, פארק נאות חובב מחויב לעקרונות של צמיחה ירוקה ופיתוח קשרים וסינרגיות בין כל השותפים והמרכיבים בתחומי הפארק ומחוצה לו. באמצעות מערך של קשרים ושיתופי פעולה בין המפעלים הפועלים בפארק והמועצה ניתן לממש את המחויבות לשימוש מושכל במשאבים והפחתת הפליטות לסביבה – באוויר, בקרקע ובתת הקרקע.

במסגרת פעילות המועצה לקידום וחיזוק שיתוף הפעולה עם הסביבה הקרובה והרחוקה, הפארק מקיים קשרים ענפים עם העולם האקדמי הישראלי והבינלאומי בדגש על נושאי הכימיה והקיימות.

פארק התעשייה נאות חובב מנוהל במודל ייחודי של מועצה המורכבת מורכבת מתשעה חברים – 6 נציגי ציבור ממשרדי הממשלה והרשויות השכנות ו – 3 נציגי מפעלי התעשייה.
 
יוצרים כימיה עם התעשייה 

התעשייה בנאות חובב פועלת בשישה תחומים עיקריים : כימיה ואגרוכימיה, פארמצבטיקה,טיפול בפסולת, מיחזור, גזים ותשתיות שינוע והובלה. בפארק פועלים כיום 24 מפעלים ומתקנים שונים. רבים ממפעלים התעשייה בפארק נמצאים בתנופת פיתוח והתרחבות לצד מגמה הולכת וגוברת של חיבור מפעלי התעשייה לגז הטבעי כמקור אנרגיה ירוקה.

במסגרת תנופת הפיתוח וההתחדשות, הפארק האקו תעשייתי נאות חובב זוכה לביקוש גבוה בזכות היתרונות החשובים שלו בתחום ההגנה על הסביבה, רמת התשתיות הגבוהה וכדאיות כלכלית מוכחת.

במהלך חמש השנים הקרובות צפויים לקום עוד כ – 20 מפעלים בפארק אשר צפויים לייצר עוד כ – 2,000 מקומות תעסוקה איכותיים נוספים באזור.

בימים אלו ממש נמצאים בהקמה שני מפעלים חדשים – מפעל לייצור תרופות של חברת מאפי פארמה ומתקן מתקדם של חברת רנקם קומפני שישרת את חברת אינטל.

במסגרת ההיערכות להגעתם של מפעלים נוספים מכשירה המועצה כ – 2,000 דונמים לקליטת המפעלים החדשים.  
 
שומרים על קשר בפארק

כפארק אקו תעשייתי, פארק נאות חובב מטמיע מודל של סימביוזה לטובת הפחתת טביעת הרגל הסביבתית של האזור. מפעלי התעשייה בנאות חובב מקיימים קשרים רבים בתהליכי הייצור והטיפול בשפכים ובפסולת, בין היתר גם באמצעות מערכת ענפה של גשרי צנרת המותקנים ברחבי הפארק. במסגרת יישום התוכנית האסטרטגית יפותחו תשתיות נוספות בתחום הפארק לעידוד קשרים אלו ולהבטחת ההגנה על הסביבה. לפניכם מפה המתארת את הקשרים הקיימים היום בין כלל המפעלים בפארק.   

צילום: חיים אוחיון.

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share