משולחן מחלקת התקינה

26/07/2011

פורום יצרני אלומיניום: בעקבות פעילות ממושכת של ההתאחדות מול הממונה על התקינה ומכון התקנים, פורסמו לאחרונה ברשומות רשמיות מספר סעיפים בתקן 4402 חלק 1.1: פרופילי אלומיניום לשימושים ארכיטקטונים: פרופילים משוחלים מדויקים מסגסוגת 6060 ו-- 6063 דרישות כלליות. המשמעות היא כי לא ניתן יהיה לייבא, לייצר או להשתמש בפרופילים שאינם עומדים בדרישות סעיפים אלה בתקן. להכרזה זו השלכה על חסימת כניסתם של פרופילים לא בטיחותיים ארצה.

 בימים אלו נערך הפורום לאכיפת החלטות אלו אל מול שלטונות המכס במעברי הגבול היבשתיים והימיים.

 

פורום יצרני צינורות בטון: ברוויזיה לתקן 27 - צינורות גליליים מבטון ובטון מזוין - שולבו שני סעיפים בעייתיים עבור יצרני הצינורות: האחד נוגע לחובת פיקוח צמוד ורצוף של מפקחים בכל משך ייצור הצינור, והשני -  לדרישות עבור צינורות המיועדים להתקנה בחפירה ובניסוי. ועדת המומחים שדנה בנושא הסכימה כי יש לתקן שני סעיפים אלה והחליטה על ביצוע גיליון תיקון. ההתאחדות פנתה לממונה על התקינה בבקשה להסיר ר רשמיות משני סעיפים אלה, וזאת עד להשלמת הליך גיליון התיקון. הממונה קיבל הבקשה ופעל להסרת הרשמיות.

 

פורום מעליות: חברי הענף באים במגע יום-יומי עם המכון בכלל ועם אגף מעליות בפרט. בהקשר זה, הגיעו להתאחדות תלונות רבות כי בעבודה מול המכון נתקלים חברי הענף בבעיות רבות המתאפיינות בחוסר גמישות מצד האחראים על הענף מטעם המכון. לאור זאת, סללה ההתאחדות פגישה של חברי הענף עם מנכ"ל המכון וצוותו, במטרה להעלות סוגיות אלה בפני המנכ"ל, לזהות את חילוקי הדעות ואף לקבוע תוכניות פעולה לפתרונן.

המפגש יתקיים בסוף חודש יולי.

 

מערכת 'מיטב' - סיוע מול חבלי לידה: תהליך שיפור השירות הנו אחת המשימות העיקריות של מכון התקנים לשנים 2011-2012. שיפור השירות בא לידי ביטוי בקיצור והבהרת תהליכים,  בשקיפות, ובצמצום דרמטי של הזמן מהגשת הבקשה ועד אישורה. לצורך כך פיתח המכון מערכת חדשה לכל הליכי אישורי היבוא:  פרויקט "מיטב".
בין מטרות הפרויקט: תקשורת מהירה ואינטראקטיבית בין הלקוח למכון (חסל עידן הפקסים ואי הבהירות), שקיפות מלאה של סטאטוס הבדיקה בכל נקודת זמן, קיצור מהותי של זמני התגובה למתן אישורים ותעודות בדיקה, שיפור איכותן של ההחלטות המקצועיות ובכך שיפור היחס ללקוח ולבסוף - ייעול ופישוט תהליכים.

עם עלייתה לאוויר של המערכת היא עברה מספר חבלי קליטה. מחלקת התקינה סייעה לתעשיינים שנתקלו בקשיים כתוצאה מבעיות אלה.

 

ועדות תקינה: בשבועות האחרונים המשיכה מחלקת התקינה לסייע נקודתית לתעשיינים בקידום ענייניהם בוועדות התקינה השונות. כך לדוגמה, ליוותה המחלקה תעשיין בהגשת בקשה וקידומה של רוויזיה הנוגעת לתקן. במקרה אחר נבחר בסיועה תעשיין לראשות ועדה. זוהי ההזדמנות לקרוא לתעשיינים לנצל את שירותי מחלקת התקינה בפעילות מול ועדות התקינה השונות ובכלל.

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות למנהל תחום התקינה, עו"ד אייל פרובלר:
eyalp@industry.org.il
טל.  03-5198835
פקס. 03-5103152

הדפסשלח לחבר
לכתבות נוספות
הסרת חובת תו התקן, 1/08/2017
יישום חוק ההסדרים- הקמה מחדש של ועדות התקינה במכון התקנים, 2/07/2017
העברת קבוצות יבוא, 10/01/2016
סדנה במכון התקנים- אימוץ תקינה אמריקנית - אלקטרוניקה, צעצועים וחשמל, 16/08/2015
תוכנית חדשה: סיוע המדינה במימון השתתפות התעשייה הישראלית בתקינה הבין-לאומית , 4/06/2015
יישום נוהל 006, 25/01/2015
נוהל 006 החדש- הדרכות במכון התקנים, 17/11/2014
הכינוס הבינלאומי ה-20 של האיגוד הישראלי לאיכות שיתקיים השנה בחודש נובמבר, 21/10/2014
התנגדות לכוונת הממונה על התקינה להקל ביבוא כבלים במתח גבוה+אביזרי הפעלה לנורות, 20/07/2014
נוהל חדש לקביעת משטר הפיקוח על בעלי היתר תו תקן, 16/06/2014
עזרה וכלים
ההתאחדות לשירות העסק שלך

עושים בית ספר לתעשייה 
 המכללה לניהול בתעשייה
 עריכת מגוון ימי עיון, קורסים וסדנאות
 לבעלי התפקידים בהנהלות
 מפעלי התעשייה לצורך העשרה
 וקניית כלים ומיומנויות בתחומי פעילותן
 ההכשרות מתקיימות בשיתוף ובהנחיית
 גופים מקצועיים מהמובילים במשק,
 ומותאמות במיוחד לקהל היעד 
  לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share