חדשות מענף יצרני דלתות, מנעולים ופריטי מסגרות למרחב המוגן

ביום 01/03/2010 התקיימה ישיבת ענף רחבה בהשתתפות נציגים מהחברות פלרז, עכביש, מולטילוק, רשפים, רב בריח, שריונית חסם, פאן דור, קטיף חרושת מתכת.  בישיבה התארחו נציגי מכון התקנים: נחום הנדלסמן, ישראל סביץ' מהמעבדה וכן מר יהושע מילר ראש מנהלת תפעול תו תקן, בנוסף הוזמן לישיבה מר בני וינר נציג התאחדות הקבלנים המכהן כיו"ר הועדה המקצועית של מערכת תו התקן הדנה במוצרי הענף.

 

 

הישיבה יוחדה לדיון במשטר הפיקוח על ייצור דלתות כניסה בתו תקן – נת"מ 5044 ובנוסף נידונה תדירות בדיקות דגם לדלתות (כניסה ואש) וזמינות מתקני הבדיקה של מכון התקנים.

 

היצרנים טענו כי היקף הבדיקות גדל בצורה משמעותית ובלא הצדקה.  חלק מהיצרנים אף טענו כי טיוטת הנת"מ (נספח התנאים המיוחדים הקובע את משטר הפיקוח בתו תקן) לא הועברה מבעוד מועד לידיעתם ולהתייחסותם זאת על אף שכל שינוי בנת"מ מהווה שינוי בהסכם ומחייב הסכמה של היצרן.  ללא הסכמת היצרן אין לשינוי כל תוקף

מנגד טענו נציגי המכון כי מדובר בנת"מ שאושר כדין ע"י הועדות הציבוריות (מקצועית והיתרים)

 

 

כפועל יוצא של הדיון הוחלט כי היצרנים יגישו לוועדה המקצועית הסתייגויות והתייחסויות לכל הנתמ"ים שקובעים את משטר הפיקוח על מוצריהם.  בנוסף, כל מפעל רשאי לשלוח נציג אחד לדיון בנושא.

התייחסויות כאמור הועברו למכון וביום 9/3/2010 קיימה הועדה המקצועית דיון בהשגות היצרנים שבסופו הוחלט כי היצרנים יגישו טיוטת נת"מ חדש לצורך דיון וגיבוש נוסח מוסכם בוועדה.

בהזדמנות זאת אנו מביאים לתשומת לבכם כי במקרים שבהם המכון, מסיבות שונות, לא ביצע את כל תוכנית הפיקוח, לפי הנת"מ שבתוקף למרות שהיצרנים שילמו בעדן מראש, יש מקום לבדיקה אם קיים פער בין התוכנית לבין הביצוע ולדרוש מהמכון החזר כספי.

 

 

בישיבה נידונה גם תדירות בדיקות דגם לדלתות (כניסה ואש) וזמינות מתקני הבדיקה.  מדובר בנושא עקרוני לאור העובדה כי מכון התקנים החל ליישם את הוראות נוהל מת"י 006 ולפיהן בדיקה אחת לחיי דגם צריכה להתבצע בתדירות שלא תפחת מאחת ל 4 שנים.

 

היצרנים טענו כי הדבר אינו מתאים לדלתות שהינו מוצר שמרני שכמעט ולא חלים לגביו שינויים ובנוסף, תקלות בציוד הבדיקה גורמות להמתנות ממושכות לביצוע הבדיקות ואישור דגמים.  התופעה גם גורמת לעיכוב בפיתוח של מוצרים חדשים.

מנגד טען המכון כי אף תו תקן לא בוטל עד היום כתוצאה מהפרשנות הנ"ל, אך מסכים כי יש עיכובים באישור דגמים חדשים.  דווח כי נעשית היום עבודה לשינוי נוהל מת"י 006 ("מדיניות קביעת הסדרים, המהות והמידה של פיקוח המכון על יצורם של מצרכים הנושאים תו תקן" )

 

כפועל יוצא של הדיון הוסכם לשתף פעולה בניסוח מחדש של נוהל מת"י 006:   המכון לא יקדם את הנוהל בועדות הציבוריות בטרם יוצג הנושא להתאחדות התעשיינים ותתקבל התייחסותה.

עוד סוכם כי התאחדות התעשיינים תגיש למנהלת תו תקן בקשה נקודתית לשינוי נוהל מת"י 006 לצורך החרגת/הגמשת העיקרון של אחת לחיי דגם (= 4 שנים) ביחס לדלתות.

 

הדפסשלח לחבר
לכתבות נוספות
הסרת חובת תו התקן, 1/08/2017
יישום חוק ההסדרים- הקמה מחדש של ועדות התקינה במכון התקנים, 2/07/2017
העברת קבוצות יבוא, 10/01/2016
סדנה במכון התקנים- אימוץ תקינה אמריקנית - אלקטרוניקה, צעצועים וחשמל, 16/08/2015
תוכנית חדשה: סיוע המדינה במימון השתתפות התעשייה הישראלית בתקינה הבין-לאומית , 4/06/2015
יישום נוהל 006, 25/01/2015
נוהל 006 החדש- הדרכות במכון התקנים, 17/11/2014
הכינוס הבינלאומי ה-20 של האיגוד הישראלי לאיכות שיתקיים השנה בחודש נובמבר, 21/10/2014
התנגדות לכוונת הממונה על התקינה להקל ביבוא כבלים במתח גבוה+אביזרי הפעלה לנורות, 20/07/2014
נוהל חדש לקביעת משטר הפיקוח על בעלי היתר תו תקן, 16/06/2014
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share