בגלל החלטה שגויה של השר לביטחון פנים לרכוש בסין את המדים החדשים לאסירים – 50 עובדי טקסטיל ישראלים מהפריפריה, יצטרפו למעגל האבטלה

בגלל החלטה שגויה של השר לביטחון פנים לרכוש בסין את המדים החדשים לאסירים – 50 עובדי טקסטיל ישראלים מהפריפריה, יצטרפו למעגל האבטלה
30/07/2009

התאחדות התעשיינים בישראל

ה ו ד ע ה   ל ע י ת ו נ ו ת

29 ביולי 2009

 

רמזי גבאי: בגלל החלטה שגויה של השר לביטחון פנים לרכוש בסין את המדים החדשים לאסירים – 50 עובדי טקסטיל ישראלים מהפריפריה, יצטרפו למעגל האבטלה; דורש לבטל המכרז ולרכוש המדים מתוצרת כחול-לבן בלבד.

******************************************************************************

בגלל החלטה שגויה של השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, לרכוש בסין את המדים החדשים לאסירים – 50 עובדי טקסטיל ישראלים מהפריפריה, יפוטרו ויצטרפו למעגל האבטלה מחד גיסא, ואילו עשרות פועלים סיניים "יחגגו", מאידך גיסא. כך טוען רמזי גבאי, יו"ר איגוד הטקסטיל והאופנה בהתאחדות התעשיינים ומנכ"ל אופיס טקסטיל.

 

רמזי קורא לשר לביטחון פנים לבטל לאלתר את המכרז ולרכוש המדים מתוצרת כחול-לבן בלבד.

 

רמזי טוען כי דווקא בתקופה של מיתון וגידול מאסיבי באבטלה, העדיף השר אהרונוביץ לייבא אבטלה לישראל ולתת את המכרז ליבואן שייבא את המדים מסין, לאספקת 60 אלף חולצות ומכנסיים – מדים חדשים בצבע כתום לאסירי שב"ס (שרות בתי הסוהר).

 

מדובר במכרז בהיקף כספי של כ-2.5 מיליון שקל, שהיה מספק 50 אלף שעות עבודה לעשרות עובדים במפעלי הטקסטיל באזורי הפריפריה בגליל, בקרית-שמונה ובכפרי הדרוזים.

 

רמזי מציין, כי הסוהרים – אנשי שרות בתי-הסוהר, עומדים אף הם להצטייד במדים חדשים. כמו כן גם משטרת ישראל עומדת להוציא מכרז לאספקת 200 אלף חולצות, מכנסיים ואלפי פריטים אחרים – מדים חדשים עבור השוטרים בישראל, בהיקף כספי של כ-40 מיליוני שקלים.

.../2

-2-

 

יו"ר איגוד הטקסטיל והאופנה בהתאחדות התעשיינים קורא לשר לביטחון פנים, לעשות הכל, דווקא בתקופה של משבר כלכלי, כדי שהמדים החדשים לסוהרים ולשוטרים יהיו מתוצרת כחול-לבן ומיצרנים ישראלים בלבד. דבר שיוכל להקל ולו במעט על המצב הקשה של תעשיית הטקסטיל בארץ.

 

רמזי קורא לחברי הכנסת, להעביר באופן מיידי את חוק הטקסטיל הצבאי. מדובר בחוק המחייב את כוחות הביטחון, (משהב"ט, צה"ל, משטרה, שב"ס, וזרועות הבטחון האחרות), לרכוש מוצרי טקסטיל מתוצרת כחול-לבן בלבד. זאת  בדומה לתקנה הקיימת בארה"ב.

 

לו היה נחקק חוק כזה, אפילו לשנה או לשנתיים, לא היינו מאבדים את המכרז הנוכחי בשב"ס, טוען רמזי.

 

יצויין, כי את הצעת החוק מובילה חה"כ שלי יחימוביץ. הצעת החוק עברה בקריאה ראשונה בכנסת.

 

רמזי מציין, כי אי אפשר להתחרות ביבוא מסין, שכן התחרות אינה הוגנת ואינה נעשית בתנאים שווים, הן מבחינת השכר המשולם לעובדי הטקסטיל בישראל והן מבחינת תנאי העבודה והתנאים הסוציאליים. זאת למרות שאיכות המוצר הישראלי טובה לעין ערוך מזה המיוצר בסין. ולכן, טוען רמזי, אם רוצים לספק עבודה לעובדים בישראל ולא לעובדים בסין או בארצות מזרח אחרות, יש לתת דווקא במיתון של היום, עדיפות במכרזים לתעשיות כחול-לבן. "עניי עירך קודמים", אומר רמזי.  

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

מייעצים לך בענייניי עבודה ויחסי עבודה

·  ייעוץ שוטף למפעלים בכל הנוגע
   לחוקי העבודה וליחסי עבודה 
   הן במישור הקיבוצי והן
   במישור הפרטני

·  מעורבות בהליכי חקיקה בכנסת
   ובוועדותיה.

·  טיפול במימוש חוקים,
   תקנות וצווים,
   מול גורמים ממשלתיים.ועוד...

לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share