נציגי התאחדות התעשיינים ביקרו במרכז לעיצוב ולטכנולוגיה אריאל

25/12/2011

יהודה הימן, מנהל איגוד תעשיות מתכת חשמל ותשתית ועדי שאולי, מנהל פורום המים בהתאחדות התעשיינים, ביקרו לאחרונה בקמפוס אריאל והיו אורחי מנהלת המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה, ד"ר יוכבד פנחסי-אדיב. המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה הנו אחד המרכזים הגדולים  המכשיר לתואר הנדסאי, מטעם משרד התמ"ת.

האורחים זכו לסקירה על המרכז, הממוקם בתחומי הקמפוס האוניברסיטאי באריאל ונהנה ממתקני המחקר המתקדמים שבו.

ד"ר פנחסי-אדיב סקרה בפני המבקרים את התפתחות המוסד בשנים האחרונות ואת יתרונותיו: "המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה הכפיל את מספר תלמידיו בשנים האחרונות לכ-1300 סטודנטים בשנת הלימודים הנוכחית תשע"ב, וכן הגדיל את מספר המחלקות בו ל-9 מחלקות בתחום ההנדסה והטכנולוגיה, ול-6 בתחום העיצוב והתקשורת. מספר מחלקות זה הופך את המרכז למגוון ביותר מבין המוסדות המכשירים לתואר הנדסאי. מעצם ישיבתנו בקמפוס אקדמי מוביל, הסטודנטים שלנו נחשפים לחזית הטכנולוגיה. הם זוכים למשאבים פיזיים משוכללים ומתקדמים כמו מאיץ האלקטרונים החופשיים (FEL) ומכשור כימי מוביל הקיימים בקמפוס. קרבתנו לאקדמיה פותחת בפני הלומדים את האפשרות להשתתף בפרויקטים יישומיים, כחלק מעבודת הפרויקט שעליה הם חתומים. הכשרתם מותאמת לצורכי התעשייה גם בזכות הסגל, המגיע מעולם התעשייה ויודע את צרכיה, אשר פועל לצד החוקרים באקדמיה. יחד עם קישורים נכונים לתעשייה, ועבודה בשיתוף פעולה עמה, אנו מובילים את הבוגר שלנו לחזית ההכשרה הטכנולוגית. הכשרתם ויכולותיהם ידועות בשוק העבודה, ומעסיקים גדולים דוגמת חברת החשמל וחברת התרופות טבע, חוזרים ומבקשים לקלוט עוד ועוד".

 

עוד ציינה ד"ר פנחסי-אדיב את ההכשרות המתמשכות בתחומי טכנולוגיות המים המתקיימות בשיתוף עם חברת "מקורות", הכשרת דוגמי מים במחלקה להנדסאי טכנולוגיות מים, את השימוש של צה"ל בכוח האדם המוכשר על-ידי המרכז בתחום האלקטרוניקה, ואת השתתפות הנדסאי התוכנה בתערוכת "קלינטק" האחרונה עם פיתוחים בתחום האפליקציות לאנדרואיד.

 

בסיור שנערך במתקני הקמפוס, נחשפו המבקרים למת"ן, מאיץ האלקטרונים החופשיים (FEL), ולמעבדות ההנדסה והכימיה המשוכללות, שבהן הושקעו משאבים רבים בהצבת מכשור וציוד הדגמה מתקדם. ציוד זה ממחיש עקרונות חשובים בעקרונות הנדסיים וכימיים, כגון הדגמות מעברי חום ותהליכי זרימה – חיכוכים בצנרת, משאבות, עומדים ועוד. המבקרים זכו גם להסבר מקיף על סדנת עיצוב המוצר (עיצוב תעשייתי), המכונות והאמצעים העומדים לרשות הסטודנטים בה, וחזו בהכנות שהתקיימו באותה עת לקראת תערוכה בגלריית "החווה" בחולון.

 

בסיום הביקור סוכם כי יתקיים שיתוף פעולה בין ההתאחדות למרכז, לקיום הכשרות וימי עיון הנדרשות לעובדים בתעשייה. על מנת שניתן יהיה לצאת להליך זה התואמת את צרכי השטח, יבוצע סקר מקיף בקרב קהל היעד, דהיינו – התעשיינים. את הסקר ינהלו הסטודנטים המחלקה להנדסת תעשייה וניהול של המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה, בראשות אלכס מושייב, ובתמיכת סגל המחלקה, בתמיכת פורום מקרב התעשיינים. בנוסף הוחלט על קיום סיור בקמפוס אריאל לצוות הנהלת התאחדות התעשיינים ולאנשי פורום המתכת, ובמקביל – ייעשה מאמץ משולב לחשיפה מרבית של הסטודנטים במחלקות השונות לתעשייה – אם על ידי שיתופי פעולה וקיום פרויקטים משותפים בסיוע הסטודנטים, בין אם על ידי סיורים של הסטודנטים במפעלים, ובין אם על ידי שילוב התעשייה בכנס הסביבה הירוקה, הכנס השנתי המתקיים במרכז מדי חודש מאי. כמו כן תיבחן האפשרות לשיתוף פעולה בהשמת בוגרים במקומות עבודה, על ידי הנגשת מידע על משרות נבחרות לסטודנטים ולבוגרים, והנגשת מידע על בוגרים נבחרים להתאחדות, לסיוע בהשמתם.

ד"ר יוכבד פנחסי-אדיב: "אני מברכת על היוזמה לבצע סקר ולעמוד לרשות ההתאחדות בקידום ההכשרות הנדרשות בתעשייה".

 


 

 

 

 

 

  

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך
התאחדות לשירות העסק שלך
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share