תוכניות תמיכה בתעשייה הישראלית

27/03/2012

הקרן לפרויקטים בין-לאומיים
 
הקרן הוקמה על מנת לקדם חברות להשתתף במכרזים בין-לאומיים ובפרויקטים יזומים מתוך מטרה לממש את הפוטנציאל הטמון בשווקים אלה. לאור הסיכון הקיים טרום ביצוע הפרויקט, ניתן במסגרת הקרן לקבל השתתפות במימון ההוצאות הכרוכות בסקר רקע, סקר היתכנות והצעה למכרז של עד 50% מהעלויות.
 
פעילות מול מוסדות הפיננסיים הבינלאומיים
 
המשבר הפיננסי האחרון הגדיל מאוד את אטרקטיביות המימון של גופים פיננסיים בין-לאומיים כגון הבנק העולמי, והלוואות אלה צפויות לגדול בהיקף מאוד משמעותי בשנים הקרובות.
ההשקעה האדירה במדינות המתפתחות באמצעות גופים פיננסיים בין-לאומיים מובילים, כגון הבנק העולמי, הבנק לפתוח אמל"ט והבנק האירופי לשיקום ופיתוח - תגיע בשנים הקרובות לכחצי טריליון דולר ותקיף כ 5000- פרויקטים ברחבי העולם.
לאחרונה ערך מינהל סחר חוץ בתמ"ת מחקר לגבי מידת ההשתתפות של חברות ישראליות במכרזים של הבנק העולמי. ממצאי המחקר הראו כי ישראל ממוקמת במקום ה 23- בהיקפי הזכיות בפרויקטים אחרי מדינות כמו אוסטריה, דנמרק ודרום קוריאה. בין השנים 2002-2007 זכו כ 30- חברות במכרזים בהיקף כולל של כ 83-מיליון דולר, משמע כ 15- מיליון דולר בממוצע לשנה.
הפוטנציאל הטמון בשוק הפרויקטים הבין-לאומיים, לצד היכולות הישראליות המובילות בתחומי המים, חקלאות, אנרגיה, תשתיות תקשורת, חינוך, רפואה ועוד - מחייבים אותנו ואת משרד התמ"ת לעשות מאמץ על מנת לסייע לחברות הישראליות להשיג נתח נכבד יותר משוק זה.
לצורך כך הקמנו במשרד מערך ייעודי לנושא הכולל את יחידת כלי הסיוע לתעשייה ואת מערך הנספחים המסחריים במינהל סחר חוץ בתמ"ת ואת המכון הישראלי ליצוא ולשיתוף פעולה בין-לאומי, ששמו להם כיעד לסייע לחברות הישראליות לממש את הפוטנציאל הטמון בשוק זה. מערך זה מפעיל מספר כלי סיוע, ביניהם הקרן למימון סקרי היתכנות בהיקף 30 מיליון ₪ ומערך לאיסוף מידע על מכרזים, מיפויים והפצתם לתעשייה.
 
קרן הודו-סין
 
תוכנית הודו-סין מעניקה סיוע תלת-שנתי לחברות ישראליות להקמת נציגות שיווקית בשווקים אלו. מטרת התוכנית הנה להרחיב את היקפי הסחר עם הודו וסין, לגוון את יעדי היצוא הישראלי, להגדיל את מספר החברות הישראליות הפעילות בהודו ובסין ולסייע להן להעמיק את חדירתן בשווקים אלו. במסגרת התוכנית ניתן לקבל השתתפות במימון עלויות הצבת עובד חברה בהודו וסין, שכירת יועץ מקומי, הפעלת משרד ומענק חד פעמי להקמת בטא-סייט להוכחת יישום מקומי של טכנולוגיה ו/או מוצר בשוק היעד.
 
לקבלת מידע נוסף היכנסו לעמוד הייעודי באתר משרד התמ"ת.

או צרו קשר עם עדי שאולי, מנהל מרכז הזדמנויות עסקיות באיגוד המתכת, חשמל ותשתית
03-5198830 , 0506-701835
 
 
 
 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך
התאחדות לשירות העסק שלך
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share