הזדמנות לפרוייקטים בתחום המים ביוון

21/02/2011

 
בחודשים האחרונים עלתה יוון לכותרות ולאו דווקא בהקשר החיובי. שביתות, משבר כלכלי, אי עמידה בהתחייבויות הבנקים, ועוד רצף שלם של אירועים קרו שבטוחני כי היוונים רוצים לשכוח. למרות זאת, אנו לא מבזבזים זמן וספקולציות אלא בודקים את הדברים לאשורם.
 
בסוף חודש דצמבר אירחו אגף סחר חוץ, בשיתוף פורום תעשיות המים באיגוד המתכת, את Mr. Kyriakos Loukakis- השגריר היווני, את שר התמ"ת לשעבר - מר פואד בן אליעזר, ואת מנהלת מרכז ההשקעות היווני.
 
המפגש התקיים בעקבות ניסיונם של ראש ממשלת ישראל ועמיתו - ראש ממשלת יוון - להדק את הקשרים העסקיים בין המדינות, וכאות תודה על העזרה שהעניקה ממשלת יוון למדינת ישראל בתקופת שריפות הענק שהשתוללו בכרמל.
 
בסמינר, שהתקיים כחלק מהמפגש, נערכו פגישות אישיות למפעלים שהיו מעוניינים בכך. הסמינר התמקד ביכולות טכנולוגיות ומוצרים מתקדמים בתחומי תעשיות המים, האנרגיה, אנרגיה חלופית ומתחדשת, פתרונות באיכות סביבה, אוויר נקי, מניעת פליטות ועוד. 47 חברות ישראליות נרשמו. כל חברה נפגשה בממוצע עם 3 נציגים יוונים מתחומי עניין שונים.
 
בסמינר שמעו המשתתפים על פעילות ממשלת יוון, לקידום התעשייה ועידוד הייצור המקומי, על פרויקטי תשתית, השקעות במחקר ופיתוח, ושימוש בפלטפורמה מקצועית לשת"פ טכנולוגי.

 

מנהלת מרכז ההשקעות - Dr. P. Boufounou, הציגה את הגישה הבירוקרטית הקלילה ביוון לקבלת מענקים והטבות להשקעות או לשת"פ טכנולוגיים ועסקיים.
 
יושב ראש פורום תעשיות המים - מר דויד וקסמן, הציג סקירה רחבה על תעשייה המים הישראלית. שת"פ טכנולוגי והשקעות במחקר ופיתוח הם המפתח להצלחת חברה בתחומים אלה. זאת כדי לענות על הצורך שהמצב מנתב אותנו, אם מדובר במשק הכלכלי ואם במשק המים, ובתנאי מזג האוויר הקשים הפוקדים את האזור בשנים האחרונות.
 
אנו מודים לחברות המשתתפות, ומקווים כי הסמינר יקדם אותן לשיתופי פעולה טכנולוגיים ועסקיים.
 
בימים אלה, אנו בודקים ביקור של משלחת נוספת מיוון, בהתערבות ממשלת ישראל וממשלת יוון, לקידום הנושאים שנדונו בסמינר הראשון.
 
לפרופיל מרכז ההשקעות ביוון – לחץ כאן
למצגת אינטרנטית לפרויקטים ומכרזים – לחץ כאן
 
בברכה,
עדי שאולי
מנהל פורום תעשיות המים
ומרכז הזדמנויות עסקיות

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך
התאחדות לשירות העסק שלך
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share