מפגש של פורום יצרני פרופילי אלומיניום עם מכס נמל חיפה

21/01/2013

 

 

ב-14.11.12 קיים פורום יצרני פרופילי אלומיניום סיור במכס של נמל חיפה. הסיור נערך במסגרת שיתוף פעולה בין נציגי המכס במקום ובין חברי הפורום במטרה להתמודד עם סחר לא-הוגן. מפגש זה מהווה חלק מרצף מפגשים שנתיים שבו מבקרים חברי הפורום במעברי הגבול השונים ברחבי הארץ.


בשנים האחרונות עדים בתעשיית פרופילי האלומיניום לכניסה בלתי חוקית של פרופילי אלומיניום לישראל,   וזאת תוך שימוש בזיוף ובשמם של יצרנים מקומיים ותוך פגיעה בקניין רוחני.


פורום יצרני האלומיניום פועל במטרה לחשוף את פעילות היצרנים המקומיים ואת מוצריהם בפני אנשי האכיפה במכסי ישראל,  במטרה לסייע להם להבחין בין מוצרים מקומיים מקוריים ובין מוצרים מזויפים המיובאים ארצה. בכך שואפים בפורום לצמצם את כניסתם הלא חוקית של זיופי פרופילים לישראל, דרך מעברי הגבול הימיים והיבשתיים, ולעצור את המשך הפגיעה בתעשייה המקומית.

 

כלי עזר נוסף למיגור התופעה הוא התקן הרשמי לפרופילי אלומיניום שפורסם לאחרונה. התקן דורש מהיצרנים בארץ ובחו"ל לעמוד בדרישות מכון התקנים, ובנוסף מחייב את נציגי המכס לבדוק שאכן כך בעת כניסת מוצרים מיובאים לישראל.

 

במפגש השתתפו עופר רדנר סגן מנהל מכס נמל חיפה וצוות מעריכים, יס"מ, שחרורים וכו. עם חברי הפורום שנכחו בסיור נמנו נציגי חברות קליל תעשיות, שרמר ונציגי ההתאחדות התעשיינים בניהם סחר חוץ ותקינה אשר זכו לביקור במקום ולעדכונים על פעולות האכיפה שבאחריות המכס.

 

בסיכום הוחלט:

 

המשך שת"פ ומתן תשומת לב של המעריכים במכס לפרופילי אלומיניום מיובאים, קיום ביקור גומלין של אנשי המכס באחד המפעלים הדרכה מעמיקה של המעריכים ע"י נציג מקצועי מטעם המפעלים.

 

  

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share