מפגש הפורום במכס של מעבר הגבול נהר הירדן ביום 19.11.13

24/02/2014

לא עוברים את נהר הירדן:

מכס נהר הירדן זוכה למספר התפיסות הגבוה ביותר של פרופילי אלומיניום מזויפים

 

מכס נהר הירדן הוא המוביל בארץ במספר התפיסות הלא חוקיות של פרופילי אלומיניום ואנשיו עומדים על המשמר למניעת כניסת סחורה המפרה את חוקי קניין רוחני.

 

ביום 19.11.13 התקיים במכס של מעבר הגבול נהר הירדן סיור מטעם פורום יצרני פרופילי אלומיניום. המפגש השנתי, קרי הסיור, הוא חלק מרצף מפגשים שנתיים שבהם חברי הפורום מבקרים במעברי גבול שונים ברחבי המדינה, ונערך במסגרת שיתוף פעולה בין נציגי המכס במקום ובין חברי הפורום, שיתוף שמטרתו התמודדות עם סחר לא הוגן.

בשנים האחרונות עדה תעשיית פרופילי האלומיניום לכניסה לא חוקית של פרופילי אלומיניום מתחרים לישראל, תוך פגיעה בקניין רוחני ושימוש בשמם ובזיוף שמם של יצרנים מקומיים.
פורום יצרני האלומיניום פועל במטרה לחשוף בפני אנשי האכיפה במכסי ישראל את פעילות היצרנים המקומיים ואת מוצריהם, ולהרחיב את היכרותם למוצרים המקומיים לעומת המוצרים המזויפים החודרים למדינה. בכך מקווים בפורום לצמצם את כניסתם הלא חוקית של מוצרים מזויפים לישראל דרך מעברי הגבול הימיים והיבשתיים, ולעצור את המשך הפגיעה בתעשייה המקומית.  


בנוסף, לפני 3 שנים הוכרזה רשמיות התקן לפרופילי אלומיניום. המשמעות היא כי אסור לייצר, לייבא או לסחור בפרופיל שאינו עומד בדרישות התקן. אנשי המכס אמונים על אכיפת התקן הרשמי ועל עצירת כניסתם של פרופילים אשר אינם עומדים בו.

במפגש  השתתפו נציגי המכס, וביניהם:  בנדה בן דויד – מנהל  מכס, יגאל מלכה – ס. מנהל המכס, שמואל אלפסי – מנהל תחום סחר חוץ, ניר עזר – ממונה  צוות מעריכים, נתי ז'ורנו – חוקר יס"ם.
מתוכם  נכחו, בין היתר, חברי  הפורום הבאים:   נציגי חברת  קליל תעשיות,  אקסטל  וסהל אלובין.

 

נציגי הפורום של ההתאחדות זכו לביקור במקום ולעדכונים על פעולות האכיפה שבאחריות המכס.

 

מצ"ב מכתב תודה של חברי פורום פרופילי אלומיניום לנציגי המכס נהר הירדן

 

 

 

מכתב תודה  מכתב תודה
הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share