התעשיינים לשר התחבורה: שמר את ההעדפה לתעשיית האוטובוסים "כחול לבן"

15/06/2014

מדיניות משרד התחבורה תמכה מאז ומתמיד, באופן מוצהר, בייצור "כחול לבן" של מרכב האוטובוסים תוך ראיית יתרונותיו של הייצור המקומי. מדיניות זו תקפה בכל מדינה אשר דואגת לתעשייה המקומית בתחומה.

 

בשנים האחרונות, פועל משרד התחבורה להפרטה של עשרות  אשכולות מרחביים לתחבורה ציבורית הכולל הפעלה של אלפי אוטובוסים ציבוריים ע"י מפעילים פרטיים. העדפה של תוצרת הארץ במכרזי הפרטה אלו הינה קריטית לתעשייה המקומית.

 

במטרה לדאוג מצד אחד להפרטה של אשכולות התחבורה הציבורית ומצד שני להימנע מפגיעה ביצרני מרכבי האוטובוסים והתעשייה המקומית, יש להבטיח העדפה למפעילים אשר ירכיבו אוטובוסים בארץ וזאת באמצעות הטבת ניקוד במכרז. מדובר במשאב לאומי, שראוי ביותר להעניק את זכויותיו לתעשייה המקומית אשר ממילא מייצרת אוטובוסים ברמת איכות גבוהה ביותר העונה לדרישות החברה.

 

תוספת הטבת ניקוד זו שהייתה נהוגה בעבר במכרזי ההפרטה והיא מיישמת את מדיניות העדפת תוצרת הארץ, מתן תוספת זו נבחנה באופן יסודי ע"י הלשכה המשפטית במשרד הכלכלה ונמצא כי אינה עוברת על חוקי. WTO  מכאן, שאין כל מניעה לחזור ולכלול את הטבת הניקוד במכרזי ההפרטה כפי שפורסם ע"י משרד התחבורה בעבר במכרז "פרוזדור ירושלים" 2007.

 

למרות כל האמור לעיל מתעקש משרד התחבורה לא להעניק את נקודות ההעדפה במכרזי ההפרטה שהוא מפרסם וזאת מטעמים שאינם ברורים ובניגוד למדיניות שלו עצמו.

 

לאור בעיות אלו העומדות בפני ענף המרכבים והאוטובוסים, בנושא העדפה לייצור מקומי במכרזי הפרטה של משרד התחבורה להפעלת קווי אוטובוסים ציבוריים שלח נשיא התאחדות התעשיינים מר צביקה אורן מכתב לח"כ ושר התחבורה, מר ישראל כץ בינואר 2014 וכמו-כן ולאחר כחודש, בפברואר 2014, שלח רו"ח אמיר חייק, מנכ"ל התאחדות התעשיינים מכתב למר הראל לוקר, מנכ"ל משרד ראש הממשלה מכתב בנושא.  

 

מצ"ב המכתבים.
מכתב צבי אורן לישראל כץ - העדפה לייצור מקומי במכרזי הפרטה של משרד התחבורה לה...  מכתב צבי אורן לישראל כץ - העדפה לייצור מקומי במכרזי הפרטה של משרד התחבורה לה...
מכתב אמיר חייק להראל לוקר - העדפה לייצור מקומי במכרזי הפרטה של משרד התחבורה ...  מכתב אמיר חייק להראל לוקר - העדפה לייצור מקומי במכרזי הפרטה של משרד התחבורה ...
הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share