תמיכה של המדינה ביצרני התחבורה הציבורית בסין ובספרד

27/05/2013

 

כבר זמן ממושך שבו אנו נלחמים יחד עם 2 היצרנים המקומיים מרכבים והארגז בהצעה של משרד התחבורה לפתוח למכרזים בינלאומיים את רכש האוטובוסים הציבוריים של אגד ודן וחרדים מאוד להמשך קיום של תעשייה זו.

היצרנים "מרכבים" ו"הארגז", ועוד מאות היצרנים הפועלים בענף יצור מרכבי האוטובוסים. מייצרים בסטנדרטים, באבזור ובתקינה המחמירה ביותר ואף עולים מול מקבליהם באירופה הן ברמת האיכות והן בכדאיות הכלכלית ללקוח.

מצד אחד, הממשלה מביעה תמיכה בשימור התעשייה בישראל ועידוד התעסוקה אך מצד שני, נותנת יד לסיכון תעשיית האוטובוסים אשר מעסיקה כ2000 עובדים באופן ישיר ועקיף.

לאור ההחלטה בהקמת ועדה בינמשרדית אשר תדון בהשלכות המהלך עולה כי מסקנות הועדה הינם קריטיות להמשך קיום של תעשיית זו היות ועבור היצרניים יציאה של חברות התחבורה הציבורית למכרז בינלאומי בדחיפת הממשלה, תביא לכיבוי מלא של "מנוע" הייצור של היצרניים המקומיים על מאות עובדיהם.

פנינו באמצעות מנכ"ל ההתאחדות ליו"ר הועדה בבקשה לאפשר לנו כהתאחדות התעשיינים להציג את עמדתנו מול הועדה בתאריך ה- 01.05.13 הופענו בפני הועדה 

עבורנו יציאה של חברות התחבורה הציבורית למכרז בינלאומי בדחיפת הממשלה, תביא לכיבוי מלא של "מנוע" הייצור של היצרניים המקומיים על מאות עובדיהם.

 

מצ"ב תקציר מנהלים ונקודות עיקריות אותם הצגנו בדיון בתאריך ה01.05.13 בפני הועדה הבינמשרדית לרכש אוטובוסים לתחבורה ציבורית.

תקציר מנהלים התאחדות התעשיינים לדיון בועדה של רכש אוטובוסים - תחבורה ציבורית 01.05.13  תקציר מנהלים התאחדות התעשיינים לדיון בועדה של רכש אוטובוסים - תחבורה ציבורית 01.05.13
הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

עושים בית ספר לתעשייה 
 המכללה לניהול בתעשייה
 עריכת מגוון ימי עיון, קורסים וסדנאות
 לבעלי התפקידים בהנהלות
 מפעלי התעשייה לצורך העשרה
 וקניית כלים ומיומנויות בתחומי פעילותן
 ההכשרות מתקיימות בשיתוף ובהנחיית
 גופים מקצועיים מהמובילים במשק,
 ומותאמות במיוחד לקהל היעד 
  לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share