מערכות סולאריות לדודי שמש – עכשיו זה מקצוע עם הסמכה

14/04/2016

סוף סוף התקנת מערכות סולאריות לדודי שמש מקבלת את היחס המקצועי המגיע לה. פורום איסו"ל של איגוד תעשיות מתכת, חשמל ותשתית בהתאחדות התעשיינים בישראל הסדיר את המקצוע באמצעות תוכנית לימודים ממשלתית חדשה שאושרה על ידי משרד הכלכלה ומלווה את הקורס מקרוב.

 

התקנת מערכות סולאריות לדודי שמש לא זכתה להכרה המקצועית הנדרשת עד לאחרונה. זאת למרות החשיבות הגבוהה בהתקנה נכונה ומקצועית - ההכרחית לתקינות הדוד, אורך חייו, בטיחות המוצר וכמובן בטיחותו של המתקין עצמו. בהיעדר תהליך הלימוד המקצועי הדרוש, הותקנו דודים בצורה לא נאותה ותואמת לנדרש. כאשר מדובר במערכות סולאריות איכותיות העונות על כל הדרישות והתקן - היה מדובר בבזבוז של ממש שלא אפשר לנצל את מלוא הפוטנציאל של המוצר.

 

הנושא עלה לדיון בפורום איסו"ל, ולאחר מספר פגישות וסיורים מקצועיים במפעלים השונים יחד עם נציגי המחלקה לתוכניות לימודים במשרד הכלכלה, נבנתה תוכנית לימודים ראויה ותואמת לצורך הקיים בענף. היצרנים בדקו את התוכנית ואישרו אותה. ועדת היגוי של יצרנים, ברשות יו"ר איסו"ל רמי טרבולסקי, קבעה קריטריונים שקופים ומפרט טכני אחיד שנשלח לכל ספקי ההכשרות הרלוונטיים. עכשיו, לשמחתנו,  אפשר לסמוך על כך ששרשרת המוצר כוללת גם התקנה המתבצעת בצורה מקצועית ואחראית על ידי אנשי מקצוע נאותים.

רמי טרבולסקי יו"ר פורום איסו"ל מציין כי "מדובר על לא פחות ממהפכה בענף. אין כל ספק שאנו יוצאים לדרך חדשה להסדרה הן ברמה המקצועית והשירותית של מתקיני הדוודים בישראל. אני בטוח כי במרוצת השנים כל מתקין שיבצע התקנה יהיה גם מוסמך לכך וזאת לאחר שעבר הכשרה תואמת לכך".

 

מסלולים לאנשי התחום ולאלו שרוצים להיכנס אליו:

 

תוכנית הלימודים מעניקה הכשרה מקצועית ממשלתית למתקיני דודים בעלי ניסיון של שנתיים לפחות. לעובדים המעוניינים להיכנס לתחום ללא רקע קודם יוצע בהמשך מסלול של תעודת הכשרה מקצועית עם הכרה ממשלתית. התוכנית יצאה לדרך עם כנס הרשמה רחב אשר ממנו נבחרו 22 משתתפים שהחלו בתחילת החודש  הכשרה במסגרת לימודי ערב ברשת מכללות עתיד ויועדה בשלב ראשון למתקינים בעלי ניסיון בתחום. המשתתפים יזכו לקבל הרצאות מבכירי הענף ולמסיימי המסלול תינתנה ההסמכות האלו: חשמלאי שירות, עבודה בגובה, אינסטלציה וצנרת, עזרה ראשונה, איטום, עומסים והכרת התקן. סיום הלימודים ועמידה בבחינות הגמר יקנו למסיימים תעודת מתקין רשמי מטעם משרד הכלכלה ותעודה לעסוק במקצוע. ממש לאחרונה נערך כנס מתעניינים במקצוע, ובשעה טובה נפתח גם הקורס הראשון.

 

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות לגיל רגב, התאחדות התעשיינים gilr@industry.org.il

 

בהצלחה לכל משתתפי הקורס.

 

מצ"ב תמונות מהכנס

 

 

 

לפרטים  לפרטים
הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

מקדמים כחול לבן "מטה מיוצר בישראל"
ריכוז תלונות של יצרנים לגבי אפלייתם
לרעה,מול מוצרי ייבוא.טיפול בתלונות
מפעל הנתקל בהעדפת רכש מתוצרת חוץ
שלא על בסיס מחיר ואיכות.
ניהול פעולות הסברה לטובת
המפעל או המוצר.ועוד...
לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share