מנכ"ל ההתאחדות לממונה על התקינה: "התחל לאכוף עמידה בתקן של מערכות סולאריות".

3/09/2014

 

 

על פי נתוני התאחדות התעשיינים, מדי שנה כ-  50 אלף מחממי מים (דודי שמש וחשמל) מהשטחים מיובאים לשטחי ישראל באופן לא חוקי. כמו כן, ישנם יצרנים ישראלים שאינם מפוקחים ע"י מכון התקנים.  מהרגע שהמוצרים מגיעים לשוק, הם נמכרים על ידי משווקים מורשים עם מדבקה של תו תקן מזויף של מכון התקנים. זאת מבלי שלצרכן הישראלי, ישנה דרך כלשהי לדעת כי מחממי מים אלו, שמוגדרים כמוצר בטיחותי, כלל לא נבדקו ועברו פיקוח מטעם מכון התקנים, כפי שנדרש על פי חוק.

 

התאחדות התעשיינים פנתה לממונה על התקינה במשרד הכלכלה, מר גרישה דייטש, בטענה כי על משרד הכלכלה למנוע יבוא ומכירה לא חוקית של מחממי מים עם תו תקן מזויף. מוצרים אלו, שלא עברו כל בדיקה בטיחותית כפי שמחויב על פי חוק, מהווים סכנה גדולה לציבור- החל מסכנה לזיהום מי השתייה וכלה בסכנת התחשמלות.

 

מצב זה פוגע גם ביצרנים הישראליים, אשר מחויבים על פי חוק לבדיקות מכון התקנים, בעלויות גבוהות מאוד, עלויות אשר היצרן בשטחים אינו מחויב להן- דבר המאפשר לו למכור את מוצריו במחיר זול בהרבה מהמוצר הישראלי, שעבר בדיקה מטעם מכון התקנים.

 

מר דייטש החל לפעול בנושא, וננקטות פעולות חקירה נגד יצרנים המייצרים בשטחי מדינת ישראל. כמו כן בוצעה פנייה למתאם הפעילות של משרד הכלכלה ברשות הפלסטינאית, על מנת להפסיק שיווק המוצר ללא תו תקן משטחי הרשות, ונשלחו פקחים לדגום מחממי מים, הנחשדים כמזויפים, אצל המשווקים השונים.

 

מצ"ב מכתבו של מר אמיר חייק לממונה על התקינה. 

 

 

מכתבו של אמיר חייק לממונה על התקינה  מכתבו של אמיר חייק לממונה על התקינה
הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

מקדמים כחול לבן "מטה מיוצר בישראל"
ריכוז תלונות של יצרנים לגבי אפלייתם
לרעה,מול מוצרי ייבוא.טיפול בתלונות
מפעל הנתקל בהעדפת רכש מתוצרת חוץ
שלא על בסיס מחיר ואיכות.
ניהול פעולות הסברה לטובת
המפעל או המוצר.ועוד...
לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share