פורום איסול - עדכונים חמים

17/02/2014

עבודה משותפת עם מכון התקנים

1.      בתאריך 11.11.13 התכנס פורום איסו"ל על מנת לדון בהשלכות החלטת ועדה טכנית 255- ת"י 69 של מכון התקנים, הוועדה דנה בנושא "הגנה מפני שיתוך (קורוזיה) למחממי מים", לנושא זה יש חשיבות בריאותית, בטיחותית וצרכנית.

התקן דן בשלוש שיטות להגנה מפני שיתוך פנימי, חלק מהמלצות הוועדה נגעו לנושא                הציפויים אשר יהיו מותרים בתקן, תחום שמשפיע באופן ישיר על הייצור בחלק ממפעלי הדוודים.

היצרנים הנפגעים מהתקן החדש החליטו לכתוב נייר עמדה שהוגש לחברי הוועדה ולממונה על התקינה, בו הם הציגו את עמדתם בנושא וכיצד ניתן למזער את הנזק העלול להיגרם לחלק מהמפעלים.

2.      כחלק משיתוף הפעולה בין התאחדות התעשיינים למכון התקנים, נציגי התאחדות התעשיינים משולבים בגופים השונים של מערכת תו התקן ויכולים להשפיע על החלטות המתקבלות ביחס למפעלים שבפיקוח. משטר הפיקוח על המפעלים נקבע באמצעות מסמך הקרוי נת"מ המהווה נספח תנאים מיוחדים להסכם הפיקוח
שנחתם בין המפעלים לבין מכון התקנים. בהיותו חלק מהמסמכים עליהם נשען הסכם הפיקוח, מכון התקנים מחויב לקבל את התייחסות המפעלים בטרם יאשר שינויים בנת"מ.

 בתאריך 7.1.14 התכנס פורום איסו"ל לדון בנת"מים 1-69 ו 1-579 לפיקוח על יצרני    מערכות סולאריות לחימום מים. הפורום כתב את הערותיו ודגשיו לנת"מים המוצעים, מהידע שהצטבר מניסיונם הרב בתחום.  

מסמך ההערות יועבר לשימוש  הוועדה המקצועית של מכון התקנים ומהווה עמדת פורום איסו"ל.

 

3.      מכון התקנים זימן דיון בוועדה טכנית 2248 "מערכות סולאריות לחימום מים", אשר תעבוד על הכנת תקן ישראלי חדש למערכות סולאריות בהן האוגר והקולט משולבים ביחידה אחת. הנהלת איסו"ל המליצה למכון על מינוי רמי טרבולסקי, יו"ר הנהלת הפורום, לשבת בוועדת המומחים לכתיבת התקן.

 

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share