מנכ"ל מכון התקנים קיים דיון על נושא גילוי אש בענף לוחות החשמל 2.9.2015

16/12/2015

 

מנכ"ל מכון התקנים הנכנס, אלי שטיין, קיים דיון ב- 2.9.2015 במכון התקנים עם צמרת מקבלי ההחלטות הנוגעים בנושא גילוי אש בענף לוחות החשמל.

 

זאת לאור פנייה של עמנואל מרינקו המשמש בתור יו"ר ועדה מרכזית 200 במכון התקנים, בה ביקש לקדם דיון לפתרון הסתירה הקיימת בין חוק החשמל ותקנותיו ותקן ת"י רשמי ללוחות חשמל 61439

מול תקן ת"י רשמי לגלאים 1220-3.

 

בדיון נטלו חלק בין היתר : איגור דוסקלביץ הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור סטפנסקי סגן מנהל מנהל החשמל במשרד התשתיות, הלן עטרות מנהלת אגף התקינה, יהושע מילר ראש מנהלת תפעול תו תקן ונחום הנדלסמן מנהל המעבדה לחשמל במכון התקנים, מני דורון ז"ל רמ"ח בטיחות אש בנציבות כבאות אש והצלה, מנחם בלט, יו"ר ועדה טכנית 824 במכון התקנים,  יהודה היימן סמנכ"ל ומנהל איגוד תעשיות המתכת החשמל והתשתית ואיתן מנדל מנהל פורום יצרני לוחות חשמל בהתאחדות התעשיינים.  

 

בדיון עלו השאלות היכן להציב מערכות גילוי אש ? מחוץ ללוח או בתוכו ?

 

במסגרת הדיון, הוצג ע"י מני דורון יו"ר ועדת המומחים שמינה מכון התקנים לפעילות זאת, את התקדמות פעילות ועדת המומחים בראשה הוא עומד . לצערו טרם התכנסה הועדה להמלצות.

 

על כך העיר הממונה על התקינה כי יש לדחות בחצי שנה נוספת את החלת הרישמיות על הסעיפים העוסקים בלוחות חשמל בתקן לגלאים 1220-3. כל המשתתפים הסכימו על כך.

 

משרד התשתיות הציג עמדה כי הוא לא יסכים לפגיעה בחוק החשמל ותקנותיו וביקש ליישב בהקדם את הסתירה הקיימת. בכל מקרה הוא הדגיש כי אם בעבר נעשתה טעות ולא שמו לב לכך, אז אין שום סיבה להמשיך באותה טעות .

 

מנכ"ל מכון התקנים סיכם כי לדעתו לא יתכן מצב בו 2 תקנים רשמיים יסתרו אחד את השני ולכן יש ליישב סתירה זו בהקדם כאשר אף תקן רשמי לא פוגע במשנהו.

 

גם בדיון זה לא הושגה הסכמה בין המשתתפים ועל כן סוכם  על קידום פגישה נוספת . פגישה זו אמורה להיערך בתחילת ינואר 2016 .

 

מצורפת לידיעה זו מצגת פורום יצרני לוחות חשמל עבור מקבלי ההחלטות.

 

לעדכונכם.

 

 

גילוי אש בענף יצרני לוחות החשמל  גילוי אש בענף יצרני לוחות החשמל
הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share