קלינטק 2009 - ישראל שיאנית עולמית בשימוש במים מושבים או ממוחזרים

במסגרת יום העיון שהתקיים בוועידת "קלינטק ה -13", בחסות התאחדות התעשיינים ומרכז השלטון המקומי בישראל, בנושא מיחזור וטיפול בשפכים הודיע שר החקלאותח"כ שלום שמחון, שישראל היא שיאנית בשימוש במים מושבים או ממוחזרים ושפיתוח חקלאות ידידותית לסביבה הוא צו השעה ואחד מהיעדים המרכזיים של משרד החקלאות ומינהל המחקר החקלאי בשלוש השנים הקרובות. כמו כן ציין השר שעתיד צפויה ישראל לתקופת שפע מים.   

 

השר שמחון: "  50% ממי ההשקיה בישראל הם מים מושבים או ממוחזרים- זהו השיעור הגבוה בעולם. אך מצבנו כמדינה שאינה עתירת משקעים מחייב אותנו לפעול ללא לאות לקידום השבת קולחין, כמו גם לקידום פתרונות נוספים, בראשם התפלה. ככל שיבשילו מפעלי ההתפלה ויגיעו לכמות המבוקשת של 530 מיליון קוב,  החקלאות תקבל 300  מיליון קוב קולחין באיכות העולה על מים שפירים. במקביל יעלו מחירי המים השפירים, בהתאם להסכם עם החקלאים. בנוסף יושלמו מפעלי השבת קולחין שנמצאים בתהליך. הם יניבו עוד 100-150 מלמ"ק קולחין. המשימה העיקרית הניצבת בפנינו היא לשרוד את תקופת המעבר לקראת תקופת שפע המים הצפויה בעתיד.

 

כמו כן ביום העיון בנושא אתגרים ופתרונות בתעשיית המים טוען יו"ר פורום תעשיות המים בהתאחדות התעשיינים מר דויד וקסמן , כי התאחדות התעשיינים פועלת נמרצות מול משרדי הממשלה השונים לשינוי התפיסה והמחשבה ולקצר תהליכי בירוקרטיה פשוטים ולאשר הקמת מתקני התפלה רבים במדינת ישראל.

המהלכים שהתאחדות התעשיינים מבצעת הם למען התעשייה המקומית ע"י שינוי תקנות חוק חובת מכרזים לפרוייקטי תשתית גדולים כמו מתקני התפלה ומתקני סינון.

 

חיים אלוש, מנכ"ל קבוצת משוב: "אנשי העסקים בישראל הפנימו את המסר החשוב, המגיע הן מממשל אובמה בארצות-הברית והן ממומחים בעלי שם בכל רחבי העולם, שהדרך ליציאה מהמשבר הכלכלי עוברת דרך השקעה בכלכלה ירוקה. חיים אלוש מציין לשבח את פעילות התאחדות התעשיינים בתערוכה ולקיחת חלק פעיל בצד המקצועי לטובת תעשיית הקלינטק. בכוחה של  ישראל להפוך להיות שחקנית מרכזית בשוק הקלינטק העולמי, אולם על הממשלה להרים את הכפפה ולהתחיל להשקיע במיידי ביזמות, רגולציה, פיתרון בעיות בירוקרטיות ובתשתיות.

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share