קלינטק 2009 - שר התשתיות הלאומיות: שלום כלכלי כחלק ממדיניות הסביבה טכנולוגיה מקומית, אירופאית וסינית כחלק מהמאמץ להוצאת המשק הישראלי מהמיתון

בדבריו לבאי הועידה והתערוכה השנתית הבינלאומית "קלינטק ה-13" לטכנולוגיות מים, אנרגיה מתחדשת, בנייה ירוקה, מיחזור ואיכות סביבה שננעלה השבוע במרכז הירידים,  בחר להדגיש שר התשתיות הלאומיות, ד"ר עוזי לנדאו, את חשיבות הפתרונות הטכנולוגיים שהוצגו בתערוכה לקידום שלום כלכלי באזורינו.
 
השר לנדאו: "אנו ושכנינו חולקים את אותם מקורות מים וסובלים מאותה בצורת. ככל שהפתרונות ולא רק בתחום זכויות השימוש במים אלא דווקא בתחום הטיפול בהם יהיו יצירתיים ומשותפים, כך ייטב לכולנו. אי אפשר לנהל את משק המים של ישראל מבלי לקחת בחשבון את ניהול המים של השכנים. אי אפשר לשאוף לכך שהאדמה לא תזדהם מבלי להתייחס לשפכים של אלו הנמצאים מעבר לגדר".
 
ההתמדה ורוח הנחישות שמפגינה התאחדות התעשיינים למען התעשייה המקומית רואיה לשבח בכל ענפי הקלינטק כך אומר מנכ"ל חברת ניטרון מר איתי נח. נח טוען כי מדינת ישראל צריכה לאפשר פתרונות זמינים וקיימים כבר היום של התעשייה הישראלית ליציאה ממשבר המים ,הן ע"י טיוב בארות ואישורם ע"י רשות המים והן ע"י פרויקטי תשתית שהמדינה מעקבת.ישנם פתרונות לסיום משבר המים שהמדינה נמצאת בו רק צריך לאפשר לתעשייה הישראלית לבטא את יכולותיה.
 
עוד דיבר השר על עידוד תמריצים ופעילות נמרצת לקידום ייצור חשמל ע"י יצרנים פרטים ומכירתו בחזרה למדינה .חזון המתחבר לכ- 40 חברות סולריות ואנרגיית רוח שונות להתקנת מערכות פרטיות שהציגו בתערוכת "קלינטק" בנוסף על חברות אחרות המייצרות או מייבאות ציוד וטכנולוגיה לשימוש חברות ההתקנה. בלטה בתצוגה חברת הענק הסינית SUNTECH המספקת למעלה ממחצית מהפאנלים הסולאריים המותקנים בעולם. חברת SUNTECH היא החברה שהתקינה את המערכות הסולריות באצטדיון האולימפי של בייג'ין וזאת לה התצוגה הראשונה בישראל. 
 
מוקדים נוספים של עניין בתערוכת "קלינטק ה-13" היו חברות סטארט-אפ ופיתוחי אנרגיה מגוונים נוספים שבמרכזן עמדה חברת EMEFCY של היזמים איתן לוי ורונן שכטר (יוצאי חברת AQWISE) שהציגו טכנולוגיה ייחודית של ייצור חשמל מחיידקים, תוך כדי טיהור מי שפכים. וחברת "אגאדא" המשתמשת בטכנולוגיה גרמנית להארת שלטי פרסום המוארים מאנרגיית השמש.
 
במהלך שני ימי התערוכה ביקרו ב"קלינטק ה 13" קרוב ל 18 אלף מבקרים מישראל ומשלחות מכל רחבי העולם  ונחתמו בה עסקאות בשיעור של כ 61 מיליון ₪. השנה מציינים בחיוב בקבוצת "משוב", מפיקי התערוכה, את הגידול בכמות המציגים לצד הגידול בכמות המבקרים (גידול של 50% בכמות המבקרים משנה שעברה). כמו כן, התקיימו לצד התערוכה 4 מושבים מקצועיים גדולים בנושאי איכות הסביבה, משבר המים ובנייה ירוקה. הכנסים התקיימו בשיתוף התאחדות התעשיינים בישראל, קבוצת גאון והעמותה לבנייה ירוקה. 
 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share