תערוכת קלינטק 2009

אם מדינת ישראל לא תשנה חשיבתה, נעמוד בפני קריסת תעשיית הקלינטק

תערוכת הקלינטק ה- 13, שנערכה בתאריך 29-30.6.2009  בגני התערוכה בתל אביב, כללה למעלה ממאה חברות ויזמים שהציגו את מיטב הפיתוחים הטכנולוגיים בתחום האנרגיות המתחדשות, בנייה ירוקה, מיחזור וטכנולוגיות מים.

תעשיית הקלינטק והצורך בפיתוחה, מהווים הזדמנות אדירה לכלכלה הישראלית בכלל  ולטכנולוגיות הישראליות בפרט.  התעשייה הישראלית נתפסת בעולם כחלוצה וכמובילה בטכנולוגיות המתקדמות בתחום התפלה, השבה, ביטחון מים ,איכות הסביבה אנרגיה חלופית, ומעניקה פתרונות מיידים לבעיות המים בארצות השונות. בכוחה להיות מפתח ליצירת  שיתופי פעולה עסקיים עם מדינות מפותחות כמו גם מתפתחות בכל העולם, כך אומר מנכ"ל התאחדות התעשיינים , מר יהודה (יודקה) שגב בכנס מקצועי שערכה התאחדות התעשיינים בישראל פורום תעשיות המים בנושא מדיניות ממשלתית בטכנולוגיות סביבה כמנוע צמיחה .
 
בפאנל המרכזי, אשר עסק ב"פתרונות למשבר המים בישראל", השתתפו משה גאון, יו"ר קבוצת גאון אחזקות; בוקי אורן, יו"ר מיה מקבוצת אריסון; יהודה שגב, מנכ"ל התאחדות התעשיינים; עודד דיסטל ממשרד התמ"ת; ואלי רונן, יו"ר מקורות.
 
"קיבעון מחשבתי", "חוסר חזון" ו"העברת אחריות לסקטור הפרטי"- אלו הן רק חלק מההאשמות אותן הטיחו בכירי ענף הקלינטק בממשלת ישראל במסגרת תערוכת 'קלינטק' .
 
בוקי אורן נזף בנציגי הממשל וטען נחרצות כי על מדינת ישראל לשנות באופן מיידי את פרדיגמת החשיבה שלה. לטענתו, כתוצאה מהזעזוע הכלכלי מדינות העולם עברו מחשיבה של תשואה מהירה לחשיבה של ניצול מקסימאלי של המשאבים ותחזוקה.פה בישראל עדיין תולים תקוות בבנקים פרטיים ובכסף באופן לא ריאלי. אי שינוי החשיבה לטענתו, יוביל ל"ועדת חקירה נוספת עד שנת 2020 ובינתיים לקריסה של תעשיית הקלינטק.
 

יהודה (יודקה) שגב, מנכ"ל התאחדות התעשיינים טוען שהממשלה חייבת לתמוך ולהגדיל את המימון לפרויקטי תשתית אלו על מנת להגדיל את כמות המים הנדרשת, ומצד שני לעזור לתעשיית המים להשתלב בפרויקטים אלו.  מנכ"ל ההתאחדות נתמך על ידי משתתפי הפאנל, ואמר כי יכולת הביצוע של משרד האוצר הינה בעייתית: כיום קיימת תכנית חומש בעלות של 6 מיליארד ₪, המיועדת לסיוע מיידי למשק המים ולהקמת מתקני התפלה, אולם תכנית יומרנית שכזו מוערכת בהיקף תקציבי של 20 מיליארד ₪ לפחות, עובדה המציבה את הפרויקט כולו בפני בעיית מימון אקוטית. הממשלה חייבת להבין כי התמיכה בפרויקטים אלו הוא יסוד בסיסי לקיומה של התעשייה לצמצום האבטלה והגדלת מקורות העבודה.

עודד דיסטל, מנהל התכנית הלאומית למים ממשרד התמ"ת, הסכים עם העובדה כי משרד האוצר גורם לבעיות בדרך לפתרון בעיית המים, וכי קיימת בעיית אשראי בעולם, כזו שתמנע מישראל לממן הפרויקט, אולם קרא לכל הצדדים לשלב כוחות ולשתף פעולה בצורה מלאה, וזאת על מנת שמדינת ישראל תזכה לצלוח את המשבר בהצלחה.


 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

מקדמים כחול לבן "מטה מיוצר בישראל"
ריכוז תלונות של יצרנים לגבי אפלייתם
לרעה,מול מוצרי ייבוא.טיפול בתלונות
מפעל הנתקל בהעדפת רכש מתוצרת חוץ
שלא על בסיס מחיר ואיכות.
ניהול פעולות הסברה לטובת
המפעל או המוצר.ועוד...
לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share