עדכון תקנות אפ"י (האגף לפיקוח על היצוא הביטחוני במשרד הביטחון)

5/08/2015

 

עדכון תקנות אפ"י (האגף לפיקוח על היצוא הביטחוני במשרד הביטחון)

ראש אפ"י אל"מ במיל דובי לביא, זימן אליו ב- 22.7.2015, עשר תעשיות למפגש פורום יצואנים. בין התעשיות שנטלו חלק היו מנועי בית שמש, קונטרופ, חגור ועוד . במפגש הציגו דובי לביא  ומנהליו את עיקרי היוזמה לעדכון תקנות אפ"י אשר הוא מוביל.

ראש אפ"י מוביל החל מתחילת שנת 2015 יוזמה לעדכון תקנות אפ"י. מדובר על כ-10 תקנות תחת החוק אשר עוסקים במגוון סוגיות כגון : אגרות על רישיונות שיווק, זמני תגובה עד מתן רישיונות יצוא, התמודדות עם מתווכים, צו ציוד לחימה המגדיר את סוגי הפריטים עליהם חל הפיקוח על יצוא ביטחוני ועוד.

בדיון הציגו בין היתר ראש אפ"י דובי לביא, עו"ד הילה נחשון היועצת המשפטית של אפ"י, דובי גליצקי ראש תחום תפעול באפ"י .

במסגרת הדיון התייחסו התעשיות לסוגיות הבאות שהוצגו :

1.      אגרת רישיון שיווק – לטענתם אין סיבה להגדיר מעתה והלאה אגרה ע"ס 200 ₪ על כל בקשה לרישיון שיווק . אין זה מתקבל על הדעת שאגרה זו הינה יוזמה של אפ"י במטרה להקטין את מס' הבקשות לרישיונות שיווק מצד חברות .

2.      זמני תגובה למתן רישיונות שיווק – לטענת התעשיות לוחות הזמנים הארוכים פוגעים בהם עסקית שכן הם מתמודדים עם תעשיות ממדינות אחרות בעולם אשר להן אין את המודל הדו – שלבי של רישיון שיווק לטובת ניהול מו"מ ורק לאחר מכן בקשה לרישיון יצוא . תעשיות ממדינות אחרות בעולם נדרשות רק לרישיונות יצוא (איטליה הינה המדינה היחידה בעולם שדורשת רישיונות שיווק תחילה וגם זה במספר תחומים מצומצמים. במצב הנתון היום, בו התעשיות מקבלות רישיון שיווק רק לאחר 30-40 יום בממוצע – כך שבמקרים רבים עד אשר הם מקבלים את רישיון השיווק, כבר המתחרה שלהם מחו"ל סגר את העסקה .

3.      הסדר ואסנאר – לטענת התעשיות, ישראל אמנם לא חברה בהסדר ואסנאר אך מתייחסת אליו בכל הנוגע בהתייחס לתקנות אפ"י. התעשיות מבקשות כי ישראל תיצמד להסדר ואסנאר ולא תשית תוספות נוספות אשר מגבילות את התעשיות לייצא ולהתחרות בתעשיות ממדינות אחרות.

במהלך שנת 2015, צפוי ליזום ראש אפ"י לביא מס' דיונים בועדת חוץ וביטחון בכנסת שמטרתם עדכון תקנות אפ"י. בסמכותה של הועדה לאשר או לשלול או להעיר על יוזמת עדכון התקנות.

התאחדות התעשיינים מלווה פעילות זאת ויו"ר פורום תעשיות ביטחוניות אברהם בר דוד, נפגש ב- 6 ליולי האחרון עם יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ צחי הנגבי.

לפרטים, ניתן לפנות אל איתן מנדל, טל. 03-5198869

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

מייעצים לך בענייניי עבודה ויחסי עבודה

·  ייעוץ שוטף למפעלים בכל הנוגע
   לחוקי העבודה וליחסי עבודה 
   הן במישור הקיבוצי והן
   במישור הפרטני

·  מעורבות בהליכי חקיקה בכנסת
   ובוועדותיה.

·  טיפול במימוש חוקים,
   תקנות וצווים,
   מול גורמים ממשלתיים.ועוד...

לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share