סגן שר הביטחון, ח"כ דני דנון, קיים פגישת חירום עם בכירי התעשיות הביטחוניות 29.4.2013

6/05/2013

סגן השר דנון: "התעשיות הביטחוניות מייצרות עליונות טכנולוגית לישראל ומהוות גב כלכלי-חברתי"

משרד האוצר הציג בשבוע שעבר לראש הממשלה, בנימין נתניהו, את התוכנית הכלכלית המוצעת לשנים 2014-2013, הכוללת הטלת מיסים בגובה של 5 עד 14 מיליארד שקל, קיצוצים בסך כ-18 מיליארד שקל ומספר רפורמות מבניות בתחומים שונים, כגון מים, חשמל ויוקר המחיה. בתוך כך, מתכוונים באוצר לקצץ כ-3 מיליארד שקל בתקציב הביטחון.

לנוכח איום הפגיעה הצפויה בתקציב הביטחון, הצפוי להשליך על תחומי המחקר, הפיתוח והתעשיות הביטחוניות, כינס היום (שני) סגן שר הביטחון, ח"כ דני דנון, את ראשי התעשיות הביטחוניות ונציגים מהתאחדות התעשיינים לפגישת חירום בקיריה בתל-אביב. במסגרת הפגישה סקרו ראשי התעשיות הביטחוניות את המצב כיום ואת ההשלכות הצפויות מפגיעה בהיקף ההזמנות בשנים קרובות.

מר אמיר חייק, מנכ"ל התאחדות התעשיינים, הלין על כך שיש צורך בחשיבה אסטרטגית לטווח ארוך ואמר כי "כאשר היה צורך ביטחוני התעשייה הביטחונית נרתמה לשם פיתוח וייצור טנק ה"מרכבה". כעת יש לשמור על התעשיות בכדי שתהיה לנו אפשרות לתת מענה לצרכים נוספים וחדשים גם בעתיד".

מר עמיר ניר, מנכ"ל מפעל "קינטיקס" הממוקם בלוד ומייצר חלקים בעבור טנק ה"מרכבה" ו"הנמ"ר", ציין כי "בהשוואה לשנה שעברה, צמצמנו 20% ממצבת כח האדם במפעל כתוצאה מצמצום הזמנות למרכבה והאטה בשוק הגלובאלי. כמו כן במידה והפרויקט יפגע, צפויה גם פגיעה ביכולות היצוא שלנו שהגיע בשנים האחרונות למאות מיליוני דולרים".

כמו כן, מר אברהם בר דוד, יו"ר מועצת המנהלים של "אימקו", אשר לה כ-300 עובדים במפעלים בנהריה, בנשר ובראש העין ציין כי "אנחנו במלחמת קיום כל שנה מחדש. אם מפעל נסגר – היכולת להרים אותו מחדש כמעט בלתי אפשרית. אנחנו חייבים מרווח נשימה בכדי לייצר גאנט עבודה ארוך טווח". "אימקו" נוסדה בשנת 1974 ועוסקת בתחום הפיתוח, תכנון וייצור מוצרים למערכות צבאיות ותעופתיות לפלטפורמות יבשתיות, אוויריות, ימיות, טילים וכטב"מים.

סגן שר הביטחון, ח"כ דני דנון, אשר עוסק בפאן החברתי בסוגיות תקציב הביטחון אמר בפגישה כי "המדינה חייבת לראות בתעשיות הביטחוניות גם חוסן ביטחוני וגם חוסן חברתי. התעשיות הביטחוניות מייצרות עליונות טכנולוגית לישראל ומהוות גם גב כלכלי-חברתי. קיצוץ בתקציב ייצר מציאות אחרת שכנראה לא הכרנו כמוה. חייבים לסכל את הקיצוץ חסר האחריות הזה".

עם תום הפגישה הוחלט על המשך פעילות משותפת בין סגן השר דנון לבין ראשי התעשיות הביטחוניות והתאחדות התעשיינים.

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

עושים בית ספר לתעשייה 
 המכללה לניהול בתעשייה
 עריכת מגוון ימי עיון, קורסים וסדנאות
 לבעלי התפקידים בהנהלות
 מפעלי התעשייה לצורך העשרה
 וקניית כלים ומיומנויות בתחומי פעילותן
 ההכשרות מתקיימות בשיתוף ובהנחיית
 גופים מקצועיים מהמובילים במשק,
 ומותאמות במיוחד לקהל היעד 
  לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share