השר בן אליעזר והשר אהרונוביץ דנו בדרכים להעדפת תוצרת כחול לבן במכרזי הטקסטיל של המשרד לביטחון פנים

השר בן אליעזר והשר אהרונוביץ דנו בדרכים להעדפת תוצרת כחול לבן במכרזי הטקסטיל של המשרד לביטחון פנים. בין ההצעות: ניקוד מיוחד במכרזים לתוצר ישראלי והוראת שעה לתקופה מוגבלת
18/08/2009

שר התמ"ת רוצה רכש כחול לבן: אין סיבה שישראל לא תדאג לעניי ביתה קודם

17/8/09

השר בן אליעזר והשר אהרונוביץ דנו בדרכים להעדפת תוצרת כחול לבן במכרזי הטקסטיל של המשרד לביטחון פנים. בין ההצעות: ניקוד מיוחד במכרזים לתוצר ישראלי והוראת שעה לתקופה מוגבלת
 
שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין (פואד) בן אליעזר והשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ נפגשו לדיון בנושא רכש המשרד לביטחון פנים, ביחד עם נציגי המשטרה ושירות בתי הסוהר.
 
כזכור, בראשית החודש פנה השר בן אליעזר לאהרונוביץ בעניין הגברת התעסוקה באמצעות רכישות כחול לבן על רקע פנייתו של יו"ר אגוד תעשיות הטקסטיל והאופנה, רמזי גבאי, לגבי מכרז לרכישת מדי אסירים בסין.
 
השר בן אליעזר אמר בדיון כי "נושא רכש כחול לבן הוא חלק מהמלחמה של כולנו באבטלה. בהיותי שר ביטחון הובלתי מדיניות זו והעדפתי את תוצרת הארץ גם על פני מחירים זולים יותר: על מנת לתת פרנסה לתושבי הארץ. אני מתכוון לפנות בעניין גם אל שר הביטחון, אהוד ברק. כל מכרז שכזה שאנו מאבדים לטובת מדינות אחרות משמעו יותר מפוטרים ופחות תעסוקה במשק הישראלי. גם בסין כבר פונים אל הציבור ומבקשים 'סיני – תקנה תוצרת סין', ובארה"ב הנשיא ברק אובמה הלך על מהלך גדול של רכש אמריקאי. אין סיבה שישראל לא תדאג לעניי ביתה קודם".
 
השר אהרונוביץ אמר כי גם הוא מעוניין מאוד שהתוצרת תהיה בארץ ויש לבדוק כיצד לעשות זאת מבחינה חוקית. "העניין שלי הוא לדאוג לתעשייה המקומית, ולכן ביקשתי להיפגש בעניין זה".
 
נציגי מינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת אמרו בדיון כי משרד הביטחון והמשרד לבטחון פנים מוחרגים מאותן אמנות בינלאומיות, ועל כן אין בעיה עקרונית לקבוע העדפות במכרזים לטובת תוצרת ישראלית.
 
נציגי המשרד לביטחון פנים הסבירו כי בחלק מהמכרזים הצעות המחיר לייצור בחו"ל קטנות במאות אחוזים מייצור של מוצר דומה בארץ, והבדל העלויות הוא גדול ביותר.
 
השרים סיכמו להמשיך ולהתדיין בנושא בדרגים המקצועיים, בשיתוף משרד הביטחון ומשרד האוצר, כדי לנסות ולמצוא את הדרך שתסייע להעדיף רכש כחול לבן, בין השאר ייבחנו האפשרויות למתן ניקוד מיוחד לתוצרת ישראלית וכן הוצאת הוראת שעה לתקופה מוגבלת שתתן פתרון לתעשיית הטקסטיל בזמן המשבר הכלכלי.
 
 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
ההתאחדות לשירות העסק שלך

עושים בית ספר לתעשייה 
 המכללה לניהול בתעשייה
 עריכת מגוון ימי עיון, קורסים וסדנאות
 לבעלי התפקידים בהנהלות
 מפעלי התעשייה לצורך העשרה
 וקניית כלים ומיומנויות בתחומי פעילותן
 ההכשרות מתקיימות בשיתוף ובהנחיית
 גופים מקצועיים מהמובילים במשק,
 ומותאמות במיוחד לקהל היעד 
  לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share