מידעון אגף סביבה בריאות ובטיחות - דצמבר 2015

/Pulseem/ClientImages/2697///header-%D7%90%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%AA-%D7%A1%D7%91%D7%99%D7%91%D7%94.png

 

חברים יקרים שלום רב,
 
אמש הסתיימה ועידת פריז, עם הצלחה גדולה של המדינות החברות לגבש הסכם שיחייב את המדינות להפחתת פליטות גזי חממה לטובת השגת יעד להגבלת ההתחממות הגלובאלית לעד 2 מעלות (לטווח הארוך מעלה וחצי). טרם הועידה הצליחה ממשלת ישראל הצליחה לגבש הסכמה על היעדים להם מדינת ישראל תתחייב –  ירידה לפליטה של 8.8 טון גזי חממה לנפש בשנת 2025 ושל 7.7 טון לפליטת גזי חממה לנפש בשנת 2030, לעיון בהחלטת הממשלה מספטמבר 2015 - לחץ כאן >>
מהדיונים על צעדי המדיניות הנלווים (להם שותפה התאחדות התעשיינים) מסתמן כי כלי המדיניות העיקריים הרלוונטיים יהיו בנושאי תחבורה, בנייה ומשק החשמל (כולל התייעלות במגזר התעשייתי). היתרונות לתעשייה הינם פיתוח תוכניות מענקים וערבויות מדינה לתוכניות להתייעלות אנרגטית (על אף שמדובר בהיקפים נמוכים מדי לטעמנו). הבשורה הפחות טובה (לתעשייה ולמשק בכלל) הינה כי קיים רצון לעדכן את המיסוי (בלו) על הפחם באופן אשר ישקף את העלויות למשק כתוצאה מזיהום אוויר הנגרם משימוש בפחם, אשר עלול לגרום להתייקרות בתעריף החשמל. פעילות התאחדות התעשיינים הביאה להקטנת הפגיעה, בשל ההסכמה להחיל את עדכון המיסוי על הפחם רק על צריכת פחם מעבר ל"צריכת פחם שנתית בסיסית" (כמות מינימאלית הנדרשת לייצור החשמל בהתחשב באילוצי מערכת הגז). לאחר ועידת פריז, ובהתאם לתוצאות הוועידה, יימשכו הדיונים בארץ על כלי היישום, עד לגיבוש מתווה מוסכם.
 

 

שימוע ציבורי -
כללי תאגידי מים
התייעלות אנרגתית -
מגזין חדש של המשרד להגנת הסביבה
רשות המים פרסמה עדכון לתעריפי שפכים אסורים וכן שני סעיפים נוספים הנוגעים למתן שיקול דעת למנכ"ל התאגיד והכרה בהקלות הניתנות ע"י המשרד להגנ"ס.
לעיון בטיוטה שפורסמה לשימוע ציבורי לחץ כאן >>
לעיון בתגובת התאחדות התעשיינים לחץ כאן >>
לקראת ועידת האקלים וכחלק מהמאמץ לתודעה הציבורית בחשיבות הפחתת פליטות גזי החממה וזיהום האוויר, הפיק אגף איכות אוויר מגזין דיגיטאלי בנושא התייעלות אנרגטית.
לעיון במגזין לחץ כאן >>

 

רישוי סביבתי משולב
עדכון ערכי אוויר, חוק אוויר נקי
התאחדות התעשיינים קיימה פגישה עם השר להגנת הסביבה בנוגע להערות ההתאחדות לתזכיר חוק רישוי משולב, במסגרתו סוכם על המשך התדיינויות מקצועיות, במטרה לשפר את תזכיר החוק בהתייחס להערותינו. בפגישה עם גב' שולי נזר ונציגי משרדה הוחלט על כתיבת מסמך הסכמות, שיכלול את הסוגיות שאינן מקבלות ביטוי בהצעת החוק. לצורך כך הוקמו צוותי עבודה בנושאי הליכי קבלת ועדכון הרישוי, דרישות בהיתר ורגולטורים משיקים. אנו מבקשים התגייסות שלכם לפעילות בצוותים, במפגשים או בתגובות במייל.
מפגש של פורום מנהלי איכות הסביבה יתקיים בתאריך  22/12/2015, בשעה 16:30, שיעסוק בנושאים אלו. לאישור השתתפות במפגש ובקשות הצטרפות לצוותים יש לשלוח מייל למורן עזרא moran@industry.org.il
 המשרד להגנת הסביבה נדרש לעדכן ערכים למספר מזהמי אוויר שתוקפם יפוג במרץ 2016, זאת לפי תקנות חוק אוויר נקי,2011. המשרד פרסם הצעתו לעדכון ששת המזהמים:
טריכלורואתילן, קדמיום ו- 1,3 בוטאדיאן, לעיון בהצעת המשרד וחומר הרקע בעבור שלושת המזהמים הללו לחץ כאן >>
בנזן, פורמלדהיד וכספית, לעיון בהצעת המשרד וחומר הרקע בעבור שלושת המזהמים הללו לחץ כאן >>
שאלות והערות בנושא יש להעביר לאסנת אביטל, ראש תחום איכה"ס בהתאחדות התעשיינים במייל osnat@industry.org.il

 

השלמת פעילות למתן היתר מנהל רוחבי למתקני טיפול בפסולת מסוכנת
הטמעת מערכת ממוחשבת 
להיתר רעלים
בימים אלו פועל המשרד להגנת הסביבה להשלמת מתן כל אישורי המנהל. הובטח להתאחדות התעשיינים כי התהליך יושלם עד סוף השנה, ואנו פועלים על מנת לסייע למפעלים להשלמת הפערים עד לקבלת מלוא האישורים. מפעלים אשר נמצאים עדיין בתהליך ונתקלים בקשיים מוזמנים לפנות אל ד"ר אפרת דינרמן, ראש תחום ניהול סיכונים בהתאחדות התעשיינים במייל efrat@industry.org.il
המשרד להגנת הסביבה פירסם מסמך נוסף של שאלות ותשובות בהמשך לישיבה שהתקיימה בהתאחדות התעשיינים בתאריך ה- 1.11.2015.
לקישור המסמך, לחץ כאן >>

 

יום עיון בנושא היתר רעלים - סיכום ומצגות
ועידת התעשייה 2015 - סרטון מסכם
בתאריך 19.11.15 ערכה התאחדות התעשיינים במרחב הדרומי -  יום עיון בנושא היתר רעלים במסגרתו התארח מנהל מחוז דרום של המשרד להגנת הסביבה להרצאה בנושא מדיניות ואכיפה. כמו כן, נהנו התעשיינים מהרצאות מעשירות בהיבטים המקצועיים והמשפטיים של הגשת וקבלת היתרי רעלים.
לצפייה במצגות – לחץ כאן >>
הנכם מוזמנים לצפות בסרטון המסכם של "ועידת התעשייה" 2015, באילת.
תודה לכל מי שהגיע, נתראה בשנה הבאה!
 
לצפייה בסרטון, לחץ כאן >>

 

יום עיון סיכון קביל - מהרו להירשם!
יום עיון בנושא סיכון קביל – מרחקי הפרדה – יתקיים בהתאחדות התעשיינים בתאריך ה- 16.12.15 
לצפייה בסדר היום ולהרשמה – לחץ כאן >>
הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share