תופסים גובה: לראשונה בישראל תוכנית לימודים ממשלתית להתקנת מערכות סולאריות לחימום מים

12/02/2015

התקנת מערכות סולאריות (דודי שמש) זה עסק של מקצוענים, אך עד היום לא זכה המקצוע הנ"ל להכרה הנדרשת עבור פעילות כה מורכבת וחשובה המשפיעה על תקינות הדוד, אורך חייו יעילות עבודתו ומעל הכל הבטיחות של המוצר והמתקין עצמו.

המחלקה לחינוך והכשרה מקצועית בשת"פ עם פורום יצרני איסו"ל צפויים בקרוב להסדיר את המקצוע הנ"ל באמצעות תוכנית לימודים ממשלתית חדשה של משרד הכלכלה עבור מתקיני מערכות סולאריות והכשרות מקצועיות בהתאם.

שוק התקנת מערכות סולאריות (דודי שמש) הוא שוק שדורש הסדרה. כיום, מערכת סולארית המיוצרת במפעל עפ"י כל הדרישות והתקן הנדרש, עלולה להיות מותקנת על גג בית בצורה לא נאותה ותואמת לנדרש ועל אף זאת האחריות נופלת על היצרן עצמו למרות שהמוצר יצא מהמפעל במצב תקין ושלם.

מכאן יש לוודא כי כל שרשרת המוצר כולל גם ההתקנה מתבצעת בצורה מקצועית ואחראית ע"י אנשי מקצוע נאותים.

לצורך כך בוצעו פגישות בפורום איסו"ל וסיורים מקצועיים במפעלים השונים ביניהם כרומגן, נימרוד וראנד יחד עם נציגי המחלקה לתוכניות לימודים במשרד הכלכלה, במטרה לבנות תוכנית לימודים ראויה ותואמת לצורך הקיים בענף אשר יאושרו ע"י היצרנים עצמם.

תוכנית הלימודים המוצעת כעת בנויה במטרה להעניק מצד אחד הכשרה מקצועית ממשלתית למתקיני דודים בעלי ניסיון של שנתיים לפחות ומצד שני תעודה ממשלתית למועמדים שיוכשרו למקצוע ללא כל רקע קודם, ובהמשך יתאפשר לקיים הכשרות מקצועיות בהתאם לתוכניות הנ"ל ובכך לנסות ולהסדיר את הענף עם מתקינים מקצועיים.

בהצלחה!

המחלקה צפויה לפעול לבנייה ועדכון תוכניות לימודים נוספות בענפי ייצור ובמקצועות שונים.

לפרטים נוספים גיל רגב, מנהל המח' לחינוך והכשרה מקצועית 03-5198834 gilr@industry.org.il   

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share