מסמך הקווים המנחים לחברות רב-לאומיות

3/08/2011

מסמך הקווים המנחים לחברות רב-לאומיות

Update of the Guidelines for Multi-National Enterprises

  • הגרסא החדשה של מסמך הקווים המנחים לחברות הרב-לאומיות אושרה לאחרונה במטה ה-OECD
  • הוועדה העסקית המייעצת ל-OECD (BIAC) הצליחה למנוע שינויים מרחיקי-לכת במסמך, שכללו הצעות שחברות עסקיות אינן מסוגלות ליישם בפועל
  • מנהל סחר חוץ במשרד התמ"ת העלה לאחרונה אתר אינטרנט הנוגע לקווים המנחים ולפעולת נקודת הקשר הלאומית של ישראל (NCP) עם ה-OECD.

 
במחצית הראשונה של שנת 2011 עבר מסמך הקווים המנחים של החברות הרב-לאומיות תהליך עדכון, תוך ניהול מו"מ ארוך בין המדינות החברות ב-OECD, הוועדה העסקית המייעצת לארגון (BIAC), וארגון המסחר המייעץ לארגון (TUAC).
מסמך זה כולל שורת המלצות המיועדות לחברות רב-לאומיות (MNEs), ונוגעות בעיקר לתחומי אתיקה עסקית וסטנדרטים בינ"ל בהתייחסות למגוון נושאים חברתיים.

העדכון הקודם של הקווים המנחים התרחש בשנת 2000, ומאז כמובן חלו שינויים רבים בסביבה העסקית הגלובלית. עלייתם של השווקים המתעוררים, המיתון העולמי ואובדן האמון בשווקים הפתוחים, עליית המודעות כלפי נושאי סביבה ונושאים רבים אחרים, יצרו מציאות שמחייבת את עדכון המסמך על מנת להמשיך ולהבטיח סטנדרטים גבוהים של הסביבה העסקית. אגף סחר-חוץ של התאחדות התעשיינים נטל חלק פעיל בתהליך גיבוש המסמך דרך וועדות ההשקעות וה-MNEs של BIAC.
 
בימים אלה משיק משרד התמ"ת עמוד אתר חדש של נקודת הקשר הלאומית (NCP-National Contact Point) של ישראל, אשר מהווה ערוץ קשר בין קהילת העסקים, איגודי עובדים, ארגונים לא ממשלתיים ובעלי עניין אחרים בכל הנוגע ליישום הקווים המנחים בישראל ושל חברות ישראליות.

התאחדות התעשיינים מעריכה רבות את פועלם של משרד התמ"ת ומנהל סחר-החוץ שלו ושל העומדים בראשם, במסגרת תהליך גיבוש הקווים המנחים והקמת המנגנון של ה-NCP המקומי.
אין ספק כי כולנו מעדיפים ליצור סביבה עסקית וקודים של ממשל ואחריות תאגידית שניתן יהיה לפעול על פיהם לאורך זמן.
 

 לאתר ה-NCP של ישראל במנהל סחר חוץ

לעיון במסמך הקווים המנחים בגרסתו הסופית (אנגלית, גרסא עברית תעלה בקרוב) 

לפרטים נוספים בנושא זה ניתן לפנות אל תומר קרוצ'י מאגף סחר חוץ.

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share