פורסם תשקיף ה OECD לשנת 2013

8/12/2013

הOECD-   פרסם לאחרונה את התשקיף הכלכלי המקיף לשנת 2013, ובו ניתוח מקיף של עיקרי הכוחות והמגמות המשפיעים על הכלכלה העולמית בכלל, ובמדינות הOECD  בפרט. התשקיף (Outlook) היוצא פעמיים בשנה מהווה תחזית כלכלית מעמיקה ומפורטת לשנתיים הבאות, תוך כדי בחינת מאפיינים כלכליים השוואתיים שונים. בין היתר, משווה הדו"ח בין 34 המדינות החברות בארגון על-פי פרמטרים כגון אחוזי צמיחה, רמת הכנסה, רמת אבטלה, אינפלציה וכדומה.

מהתשקיף עולה כי כלכלות המדינות החברות ממשיכות להתאושש לאיטן עם צמיחה מתונה של 1.2%. הOECD מיתן את תחזיות הצמיחה שלו לשנתיים הקרובות בעקבות היחלשות של שווקים מתפתחים והמשבר הפיסקלי בארה"ב.
ישראל היא בן המדינות המובילות בארגון עם צמיחה מרשימה של 3.4%. הצפי לשנתיים הקרובות הוא שישראל תישאר בקצב צמיחה דומה, בעוד קצב הצמיחה של שאר מדינות הארגון יגבר ויגיע לכ-2.7%.

גוש היורו עדיין מתקשה והצמיחה בו אינה מאוזנת, עם צמיחה שלילית של -0.4% לחברות האירופאיות בOECD, זאת בעיקר הודות למדינות הPIGS - ספרד (-1.3%), יוון (-3.5%), פורטוגל (-1.7%) ואיטליה (-1.9%).

הייצוא הישראלי התאושש גם הוא ורשם עליה של 1.1%, אמנם נמוך מהממוצע של מדינות הארגון שעומד על 2%, אך גבוה ביחס לשנה שעברה, אז עמד על 0.9%. בשנתיים הקרובות צופה הOECD כי היצוא הישראלי יצמח ב3.3% ב2014 וב4.6% ב2015.

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share