"המבזק האחרון", לחברי איגוד תעשיות המזון

6/12/2014

זהו.

הסתיימו להן הבחירות.

בחרתם הנהלה חדשה, אוטוטו כנסת חדשה... ובסיום החודש ובפתח השנה האזרחית- אני יוצאת לדרך חדשה! זו היתה שנה וחצי אינטנסיבית, עמוסה בעבודה, אתגרים, אכזבות ואפילו ניצחונות קטנים.

 

התמודדנו עם "מבול הרגולציה", נערכנו במידת האפשר לשינויים הצפויים בשוק לקראת חוק המזון. קידמנו תוכניות סיוע ליצרנים קטנים/גדולים, פעלנו להנגשת המידע לכלל היצרנים, ועוד, ועוד. ראו סרטון שהכנו לסיום תקופה:http://youtu.be/oc_woKypugc 

 

זכיתי לעבוד לצידו של איציק תמיר שהתווה את פעילות האיגוד והוביל אותה. ראיתי, בהתפעמות, איך לצד עבודתו כמנכ"ל אחד תאגידי המזון הגדולים במשק, איציק מוצא זמן לעזור, לקדם ולפעול לטובת הכלל. בחרתם באיציק פה אחדלהמשיך להוביל את האיגוד, ואני בטוחה שגם הקדנציה הזו תהיה מלאה בעשייה ויצירה.

 

שיתפתם אותי בחיים שלכם מקרוב, וזכיתי בלא מעט חברים טובים. לא פעם טעיתי- ואני רוצה לבקש סליחה! למי מכם שנפגע, כועס, או סתם לא שבע רצון.

 

אשאר בסביבה, עם אותו מספר טלפון, שהוחלפה לו קידומת לפני כשבוע (053, במקום 057).  וכפי שהיטיבה לכתוב לאה נאור, "סוֹף זֶה תָּמִיד הַתְחָלָה שֶל מַשֶּהוּ אַחֵר...."J

 

רגולציה- חוק המזון:

טיוטת פטורים לעניין סידור מצרכים ולעניין הסדרי מחיר לצרכן: פטור לפעולות ולהסדרים שעניינם סידור מצרכים בחנות של קמעונאי גדול (הוראת שעה), התשע"ה – 2015 ו-פטור לפעולות ולהסדרים שעניינם מחיר לצרכן (הוראת שעה), התשע"ה – 2015.

 

תקציר, במילים שלי:

הפטור הראשון מתייחס לסידור בפועל של הספק, לפי הוראות הקמעונאי ובפיקוחו. טיוטת הפטור השני כרוכה בהוזלת מחיר מצרך לצרכן לעומת מחיר קודם, הטבת מחיר ביחס למחיר מצרך באריזה אחרת/ביחס למצרך אחר, ולא יחול על פעולות/הסדרים שעניינם מחיר נקוב לצרכן.

***חשוב:  מדובר בנוסח לא סופי ואין ודאות כי פטורים אלו יכנסו לתוקפם בנוסחם הנוכחי. המעוניינים  בתקציר מורחב של הטיוטא מוזמנים לפנות אלינו או להגיע למפגש שלנו ביום שני.

 

עדכוני השבוע מהממונה:

טופס בקשת פטור לפי סעיף 7 לחוק קידום התחרות בענף המזון, התשע"ד-2014

הנחיות לחישוב עלות שולית של אספקת המצרך לקמעונאי גדול, כמשמעו בסעיף 8 לחוק קידום התחרות בענף המזון, התשע"ד - 2014

הנחיות לחישוב שיעור משטח המדף כמובנו בסעיף 10 בחוק קידום התחרות בענף המזון, תשע"ד - 2014

בקשה למתן אישור לפתיחת חנות גדולה לפי סעיף 17(א) לחוק קידום התחרות בענף המזון, התשע"ד – 2014

כללי קידום התחרות בענף המזון (פטור לפעולות ולהסדרים שעניינם סידור מצרכים בחנות של קמעונאי גדול) (הוראת שעה), התשע"ה – 2014 (נוסח לא סופי, כפוף לאישור משרד המשפטים).

 

·         "הכה את המומחה"- שני הקרוב, 8/12, 11:00 מפגש שאלות ותשובות בנושא "חוק המזון" עם עו"ד אלדד כורש. אנא העבירו לנו את השאלות מבעוד מועד. בהרשמה מראש:adie@industry.org.il   

 

דיונים צפויים  בוועדת הכלכלה:

9/12, 13:00  החלטת הממונה על ההגבלים העסקיים להחזיר את שליטת הספקים הגדולים על מדפי רשתות השיווק - הצעה לדיון מהיר של חבר הכנסת רוברט אילטוב.

9/12, 14:00  הערכות לקראת כניסתו לתוקף של חוק המזון (פרסום מחירונים, סידור המדפים ועוד).

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות: תקנות בריאות הציבור (מזון) (שאריות חומרי הדברה) (תיקון – התשע"ה 2014). שימו לב- צפוי דיון לא מתוכנן, כנראה מחר . לפרטים אנא פנו אלינו.

"גילוי דעת"- פינת המדע: והשבוע,  על השפעת המזון על מיקרופלורה במעיים והשמנה, מתוך Journal of Food Science,  למענכם, תקציר בעברית:http://www.industry.org.il/?CategoryID=306&ArticleID=12172

פורומים מקצועיים:

להערותיכם, בדחיפות:

·         תקנות בריאות הציבור (סימון תזונתי) 2014: http://www.industry.org.il/?CategoryID=306&ArticleID=12173 הערותיכם, ולא יאוחר מה-20 לחודש. יגאל:fyigal@gmail.com.

·         תקן מרציפן להערות הציבור: טיוטת תקן ישראלי 1006 http://www.industry.org.il/?CategoryID=306&ArticleID=12174

טיוטה: http://www.industry.org.il/?CategoryID=306&ArticleID=12175 טופס:http://www.industry.org.il/?CategoryID=306&ArticleID=12176

·         בקשה לביטול ועדת מומחים 55201 - תכולות אחידות למוצרי מזון.  לתשומת ליבכם, במידה ולא תהיה התנגדות, תבוטל הוועדה באמצע חודש ינואר.

 

ואל תגידו שלא ידעתם...:

האירוע השנתי של העמותה הישראלית לתרבות קולינארית יתקיים ב- 28.12 "דן גורמה" בת"א: http://tinyurl.com/culinaria2014  . הכנס השנתי משולב Ingredients in Action +,Sensory Evaluation  19 בינואר, כפר המכביה.http://www.nativyoatzim.co.il/conference.asp?m_id=26.

 

 

שלכם,

איציק תמיר                     אורנית רז

וצוות המזון

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

עושים בית ספר לתעשייה 
 המכללה לניהול בתעשייה
 עריכת מגוון ימי עיון, קורסים וסדנאות
 לבעלי התפקידים בהנהלות
 מפעלי התעשייה לצורך העשרה
 וקניית כלים ומיומנויות בתחומי פעילותן
 ההכשרות מתקיימות בשיתוף ובהנחיית
 גופים מקצועיים מהמובילים במשק,
 ומותאמות במיוחד לקהל היעד 
  לפרטים נוספים

 

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share