מבזק מוצ"ש -עם תושבי שדרות והסביבה - לחברי איגוד תעשיות המזון

29/06/2014

שבוע טוב,

 

יצרני שדרות והסביבה- מזכירים כי אנו לרשותכם בכל שאלה/בעיה/עזרה.

 

ביום שני הקרוב, תדון בועדת הכלכלה בכנסת הצעת החוק לקביעת מועד לתחילת הוראת סימון מזון ארוז מראש, של חה"כ איילת שקד. מצ"ב לעיונכם נוסח מעודכן  ׁhttp://www.industry.org.il/_UploadsCl/dbsAttachedFiles/f77.pdf. שימו לב למספר שינויים/דגשים בנוסח החוק המעודכן (במילים "חופשיות" שלי): 1. מובהר כי תחילת הוראות הסימון הינה על ייצור מוצרים ולא שיווקם 2. קיימת אפשרות בחוק לסימון מוקדם, "וולונטרי" 3. כניסה מוקדמת לתוקף- הוקמה וועדה מייעצת למקרה שהמאסדר ירצה לקבוע מועד מוקדם להוראת הסימון.

***מדובר בחוק מכונן וחשוב לתעשיית המזון ואנו ממליצים להצטרף אלנו לדיון בכנסת. food@industry.org.il***

 

רגולציה:

מחר, יום א', בוועדת השרים לענייני חקיקה:

הצעת חוק לתיקון פקודת בריאות הציבור (מזון) (סימון מוצרי מזון המכילים סירופ תירס עשיר בפרוקטוז), התשע"ד-2014. האיגוד מתנגד להצעת החוק- מסיבות מקצועיות ומסיבות טכניות. ראו קישור:

http://www.industry.org.il/?CategoryID=306&ArticleID=11598

 

לתשומת ליבכם, אסיפת המדינה של קליפורניה דחתה הצעת החוק המחייב הוספה של אזהרה על תכולת הסוכר במשקאות קלים, בטענה שהסימון המוצע רק יבלבל את הצרכנים ולא ישרת את המטרה שלמענה נועד. ראו כאן את הכתבה המלאה. תודה לברק טבת על העברת המידע.

 

דיונים וועדות הכנסת- יום שני הקרוב, 30/6:

 

בשעה 9:00 - ועדה לענייני ביקורת המדינה

דוח מבקר המדינה על פעולות הממשלה לקידום הביטחון התזונתי ניסן התשע"ד - אפריל 2014. המעוניינים להשתתף בדיון מתבקשים לפנות אלינו בדחיפות.

 

בשעה 9:30 בוועדת הכלכלה

הצעת חוק קביעת מועד לתחילת הוראת סימון מזון ארוז מראש, התשע"ד-2013.

 

עמדתנו לגילוי דעת ממונה על ההגבלים:

גילוי דעת הממונה על ההגבלים העסקיים 2/14 חשיפת מידע במסגרת בדיקת נאותות טרם עסקה בין מתחרים. עו"ד אלדד כורש, עו"ד אלה צ'רטוק-הרכבי  ועו"ד אורית ישראלי.

http://www.industry.org.il/?CategoryID=306&ArticleID=11597

 

 

אצלנו ב"לומדים מהניסיון"

·        רישום פטנטים בתחום המזון: איך עושים את זה? 22 ליולי, 15:00-16:30, אצלנו עם ד"ר יעל רון כהן מרשות הפטנטים במשרד המשפטים.

·        אוכלים דרך העיניים? טכניקות לצילום מזון, מותגים, השקות, ופרסומות. הרצאה תינתן ע"י דן פרץ, מצלמי האוכל המובילים בארץ. 30 יולי, 15:00-16:30, אצלנו בהתאחדות.

 

·        סיור לירדן "שער כניסה לשוק המזון הערבי" - מחזור ב'- לבקשתכם- מתארגנים לסיור מקצועי ייחודי נוסף. הסיור יכלול ביקור אצל יצרני מזון מקומיים, חברות הפצה, רשתות קמעונאיות, פגישות עם אנשי עסקים מקומיים ועוד, ועוד. לפרטים נוספים ולהרשמה: mazon@industry.org.il

·        תערוכת המזון "סיאל" בפריז ׂ- אנו בוחנים אפשרות ליציאה מאורגנת לביקור בתערוכה, והכרות עם השוק האירופאי. חברים שמעוניינים לשמוע עוד על ההתארגנות מתבקשים לפנות אלינו עד לסוף השבוע הנוכחי.  http://www.sialparis.com/

 

פעילות תת ענפית/פורומים מקצועיים

 

·        לחם –תקן ישראלי 1241- לביקורת ציבורית http://www.industry.org.il/?CategoryID=306&ArticleID=11604. הערותכם ל:mazon@industry.org.il

 

·        פורום יצרני בשר/תוצרת מן החי. 1 ביולי בין השעות 16:00-14:00. לפרטים והרשמה אורן orenr@industry.org.il

 

·        פורום יצרני שמן- יתכנס לדיון בנושא היתרי פליטה וחוק אויר נקי. ב-7 ביולי בין השעות 14:00-15:00 mazon@industry.org.il

 

תעשיין אחד (שלנו) בשבוע-

הכירו את לחמי- מאפייה קטנה מנהריה המייצאת ל-23 מדינות.    http://www.industry.org.il/_UploadsCl/dbsAttachedFiles/la(1).pdf

 

ואל תגידו שלא ידעתם...:

בערב לזכרו של גזי קפלן , שייערך ב-8 ביולי, תושק תכנית "חונכות" להצמחת מנהלים- בה יקחו חלק מנהלים בכירים בתעשייה הישראלית שהתגייסו לפיתוח דור מנהלים חדש. התוכנית היא פרי שיתוף פעולה של משפחתו של גזי, חברת אסם, התנועה הקיבוצית ואיגוד תעשיות המזון. חברים המעוניינים להוקיר עמנו את זכרו ב-8 ביולי,  מוזמנים לאשר השתתפותם ב- mazkir@tkz.co.il.

 

שלכם,

איציק תמיר                     אורנית רז

וצוות המזון
הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

עושים בית ספר לתעשייה 
 המכללה לניהול בתעשייה
 עריכת מגוון ימי עיון, קורסים וסדנאות
 לבעלי התפקידים בהנהלות
 מפעלי התעשייה לצורך העשרה
 וקניית כלים ומיומנויות בתחומי פעילותן
 ההכשרות מתקיימות בשיתוף ובהנחיית
 גופים מקצועיים מהמובילים במשק,
 ומותאמות במיוחד לקהל היעד 
  לפרטים נוספים

 

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share