אודות אגף מחקר כלכלי

מי אנחנו?
האגף למחקר כלכלי הינו הזרוע המאקרו כלכלית של התאחדות התעשיינים, העוסקת במחקר כלכלי ובגיבוש העמדות הכלכליות של התאחדות התעשיינים בנושאים השונים העומדים על סדר היום. מטרות האגף הינן ייצוג העמדות הכלכליות בשם התעשיינים מול גורמי ממשל ותקשורת, וכן מיצוב התאחדות התעשיינים כגורם כלכלי מקצועי, מוביל ומשפיע.
האגף מספק תשתית מקיפה ומקצועית של מידע, הערכות ותחזיות כלכליות, לצד ייעוץ כלכלי וניירות עמדה כלכליים, אשר מהווים בסיס לכל פעילות האגף ומסייעים בתהליכי קבלת החלטות הן של הנהלת ההתאחדות והן של חברי ההתאחדות.
 
לקוחות האגף
האגף מעניק שירותיו לראשי ההתאחדות (מנכ"ל/נשיא), לתעשיינים פעילים, לעובדי ההתאחדות באגפים ובאיגודים השונים ולכל חברי ההתאחדות- התעשיינים.
 
 
ייעוץ וסיוע בגיבוש העמדות הכלכליות של התאחדות התעשיינים
האגף מייעץ לראשי ההתאחדות ומגבש את העמדות הכלכליות של התאחדות התעשיינים. בנוסף, מייצג האגף את התעשיינים בפורומים שונים, וכן מפיק חומר כלכלי וניירות עמדה המהווים כלי השפעה על מקבלי ההחלטות במשק.
ניירות עמדה כלכליים, המשמשים ענפי תעשייה וקבוצת מפעלים בעלי אינטרס משותף
משמש את נציגי הענפים התעשייתיים, בפעילותם לשינויים רגולאטורים, בבואם להשפיע על מקבלי ההחלטות במשק וכמענה להצעות חוק ותקנות.
ניתוח ההשפעות של חקיקה ואירועים מאקרו כלכליים על המשק והתעשייה
משמש את התאחדות התעשיינים בבואה לפעול למען התעשייה, כמענה לאירועים המתרחשים באופן שוטף במשק ומשפיעים על פעילות התעשייה המקומית.          
ייצוג בפורומים
האגף מייצג את התעשיינים בפורומים שונים כדוגמת ועדות הכנסת, בנק ישראל, המוסד לביטוח לאומי, ועדת ארצי ועוד וכן בפני פורומים בינלאומיים כדוגמת קרן המטבע הבינלאומית, ה- OECDועוד.
 
כלים כלכליים כסיוע לקבלת החלטות עסקיות בחברות תעשייתיות
האגף תומך ומלווה את התעשיינים, חברי ההתאחדות, בפעילותם העסקית באמצעות מתן כלים כלכליים המסייעים לקבלת החלטות עסקיות.
 
תחזיות וניתוחים מאקרו כלכליים 
ניתן לקבל מידע והערכות על ההתפתחויות בענפי התעשייה השונים, ובהתייחסות לאירועי מאקרו שונים. מידע זה יכול לשמש בהנחות הייסוד בבניית האסטרטגיה והתקציב.
 
סקר שכר בתעשייה 
סקר השכר, המבוצע ע"י חברת צבירן בשיתוף התאחדות התעשיינים, הינו כלי מרכזי לגיבוש מדיניות השכר והתגמול בארגון. הסקר כולל מידע מפורט של רמות השכר והתשלומים הנלווים לכ- 200 מקצועות בתעשייה. בנוסף, ניתן ניתוח המשווה בין רמות השכר במפעל לבין ממוצע התעשייה, הענף אליו משתייך המפעל, האזור הגיאוגרפי וקבוצת הגודל הרלבנטית. חברי ההתאחדות מוזמנים להשתתף בסקר שכר בתעריף מוזל.
 
סקר ציפיות בתעשייה 
סקר זה, בוחן את התפתחות התעשייה המקומית ובחו"ל במספר אינדיקטורים מרכזיים כדוגמת תפוקה, יצוא, מועסקים ועוד. הסקר, המבוצע אחת לרבעון בקרב מדגם מייצג המונה כ- 750 מפעלים, מציג שינויים בפועל ברבע החולף ואת השינויים הצפויים לרבע הבא.
חברי ההתאחדות מקבלים את תקציר ממצאי הסקר. ניתוח רחב ומפורט של תוצאות הסקר, המנתח את ההתפתחויות בכל ענף, מועבר לחברים לפי לדרישה. מפעלים המשיבים לסקר באמצעות האינטרנט מקבלים מיידית עם סגירת הסקר משוב גרפי ממוחשב המציג את מצבם אל מול הממוצע בתעשייה והענף אליו הם משתייכים על פי אינדיקטורים שונים.
 
מצגות עדכניות על כלכלת ישראל בכלל והתעשייה בפרט
האגף מפיק מצגות מקצועיות על כלכלת ישראל והתעשייה בעברית ובאנגלית, אשר משמשות כפרזנטציות בפני משקיעים.
 
ניתוחים כלכליים
האגף עוסק באופן שוטף בניתוח כלכלי של מצב המשק, התעשייה וענפיה השונים, מהווה מקור מוביל לקבלת נתונים ומידע על התעשייה, ומציג את מצבה של התעשייה הישראלית בפני מקבלי ההחלטות במשק ובערוצי התקשורת השונים.
 
בין הסקירות המופקות באגף: 
  • הייצור התעשייתי
  • מצבת העובדים בתעשייה
  • היצוא התעשייתי ויבוא חומרי הגלם
  • השקעות התעשייה במכונות וציוד מיבוא
  • מצבן הפיננסי של חברות התעשייה הבורסאיות
  • השכר בתעשייה
  • סיכום שנה בתעשייה
  • אומדנים ותחזיות מאקרו כלכלית.
הסקירות הכלכליות ניתנות כשירות שוטף וללא תשלום לחברי התאחדות התעשיינים, אך מותנות בהצטרפות לרשימת המנויים.
הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share