סיכום מפגש ייחודי למשתתפי סקר השכר בתעשייה 2012; בקרוב פתיחת ההרשמה לסקר השכר 2013

4/02/2013

כחלק משירות ייחודי הניתן למשתתפי סקר השכר בתעשייה לשנת 2012, התקיים מפגש מקצועי שכותרתו "מנתוני סקר למודיעין עסקי". במהלך המפגש נחשפו ממצאים מרכזיים מסקר השכר בתעשייה, לרבות מגמות השכר וההטבות הנהוגות בחברות התעשייה. כך נחשף, כי בקרב מרבית חברות התעשייה אשר השתתפו בסקר נרשמו פיטורים בשיעור ממוצע של 4.5% מכוח העבודה, לצד עזיבה רצונית בשיעור ממוצע של 5.6%  מכוח העבודה, זאת במחצית הראשונה של 2012. בנוסף, הוצג שיעור העלאת השכר הממוצע בפועל בקרב החברות ותחזיות לשנה הקרובה.

 

במפגש, שנערך לפני כשבוע, הוצגו שימושים ייחודיים בסקר, לצד כלים ומתודולוגיות לשימוש מושכל בנתוני הסקר והפיכתם לחלק מהמודיעין העסקי של החברה. במפגש נערך גם סיעור מוחות משותף למשתתפי סקר השכר עם נציגי חברת צבירן יעוץ וסקרים, המבצעת את סקר השכר, ונציגי התאחדות התעשיינים, אשר שותפה לסקר. 

 

יצוין כי במסגרת הסקר, אשר נערך זו השנה ה- 13 ברציפות, קיבלו משתתפי הסקר מידע מפורט, עדכני אמין ובלעדי על רמות שכר ותשלומים נלווים של למעלה מ- 200 תפקידים במגוון תחומים, לרבות שיווק ומכירות, לוגיסטיקה ורכש, תפעול וייצור, כספים ומשאבי אנוש, הנדסה, איכות ועוד. בנוסף, קיבלו המשתתפים ניתוח מקיף של מדיניות השכר הכללית הנהוגה בארגונים וכן ניתוח משווה בין רמת השכר בכל תפקיד בארגונם לבין ממוצע התעשייה, הענף, האזור וקבוצת הגודל, תוך שמירה על סודיות מוחלטת וחיסיון מידע.
 

שימו לב- ההרשמה לסקר השכר בתעשייה לשנת 2013 צפויה להיפתח בשבועות הקרובים. למידע נוסף ניתן לפנות למחלקת המחקר הכלכלי באגף כלכלה של התאחדות התעשיינים, בטלפון 03-5198806/7.

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share