ידיעה 6 - רגולציית הביוצידים

ידיעה 6

רגולציית המוצרים הביוצידים ( BPR, (EU) 528/2012) נוגעת לשיווק ושימוש במוצרים ביוצידיים, המשמשים להגנת בני אדם, בעלי חיים, חומרי מוצרים כנגד אורגניזמים מסוכנים כמו מזיקים או בקטריות, ע"י פעולת החומרים הפעילים במוצר הביוצידי.

הרגולצייה החדשה אומצה ב-22 למאי 2012 ותיושם החל מה-1 לספטמבר 2013, יחד עם תקופת מעבר  ותחליף את הדירקטיבה למוצרים ביוצידיים (98/8/EC).

כל המוצרים הביוצידים המשווקים נדרשים להרשאה והחומרים הפעילים הנמצאים במוצר הביוצידי נדרשים לקבל אישור קודם לכן.מטרת ה-BPR הינה לבצע הרמוניזציה בשוק ברמת האיחוד האירופאי, לפשט את ההרשאה והאישור של החומרים הפעילים ולהציג צירי זמן לחברות האיחוד להערכות, שיח וקבלת החלטות. הרגולציה החדשה מקדמת גם הפחתת השימוש בניסויים בבע"ח ע"י חיוב בשיתוף מידע ושימוש בשיטות ניסיוניות אלטרנטיביות.

כפי שהתבצע בדירקטיבה הקודמת, האישור לחומרים הפעילים מתקבל ברמת האיחוד וההרשאה למוצרים הביוצידים ניתנת ברמת המדינות החברות. הרשאה זו ניתנת להרחבה למדינות חברות אחרות ע"י הכרה הדדית. למרות זאת, הרגולציה החדשה מספקת למועמדים את האפשרות לסוג חדש של הרשאה ברמת האיחוד.

ייעשה שימוש בפלפורמת  IT לרישום המוצרים הביוצידים להגשת הבקשות, החלפת נתונים ומידע בין המועמד, ECHA, רשויות מוסמכות של הנציבות האירופית. כמו כן יתבצע תיעוד של ההחלטות והפצה של מידע לציבור.

 

לרגולציה באנגלית

הדפסשלח לחבר

יצואנים ישראליים נאלצים להתמודד עם מספר הולך וגדל של חקיקות זרות המגבילות היבוא של כימיקלים וחומרים מסוכנים לשווקי יעד מרכזיים.

באתר זה, אנו מנגישים לציבור היצואנים מידע מפורט ושימושי על החקיקות העיקריות בתחום.

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share