פרסי מפעל חיים בתעשייה ובאקדמיה מוענקים למר גזי קפלן, מנכ"ל אסם ופרופ' שמעון מזרחי מהטכניון

1/06/2011
פרסי מפעל חיים בתעשייה ובאקדמיה יוענקו במסגרת כנס מזון בעידן החדש 2011
פרסי מפעל חיים בתעשייה ובאקדמיה יוענקו במסגרת כנס מזון בעידן החדש 2011

איגוד תעשיות המזון מצדיע:
 
פרס "מפעל חיים"
לגזי קפלן  מנכ"ל קבוצת אסם
ופרופסור שמעון מזרחי
 
הפרסים יוענקו במסגרת כנס "מזון בעידן החדש 2011"
 
ועדת הפרס של איגוד תעשיות המזון בהתאחדות התעשיינים, בראשותם של פרופ' ישראל גולדברג מהאוניברסיטה העברית בירושלים ופרופ' אורי קוגן מהפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון בטכניון, המכהנים גם כיו"ר האקדמאים של הכנס, המליצה על גזי קפלן, מנכ"ל קבוצת אסם, לקבלת פרס מפעל חיים בתעשייה ועל פרופ' (אמריטוס) שמעון מזרחי לקבלת פרס מפעל חיים באקדמיה.
 
הפרסים יחולקו בטקס במסגרת כנס מזון בעידן החדש 2011
שיתקיים ב- 19 ביוני,  2011
במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב
 
גזי קפלן, מנכ"ל קבוצת אסם- נחשב לאחד המנהלים המוערכים ביותר במשק הישראלי, ייסד את טבעול, חברה פורצת דרך במונחים בינלאומיים בתחום של מזון מן הצומח. קבוצת אסם תחת ניהולו של גזי מאופיינת בצמיחה מהירה,בחדשנות ובהתחדשות מתמדת. סיפורו של גזי קפלן מקביל לסיפורה של מדינת ישראל והצלחתו נשענת על רעיון ענק, שנבט על מצע של תפיסת עולם מגובשת וערכים איתנים.
פרופ' (אמריטוס) שמעון מזרחי, הפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון בטכניון-פעילות המחקר של פרופ' מזרחי, סייעה בפענוח מנגנוני הקשר בין תהליכי העיבוד לשינויים הפיזיקאליים החלים במזון, ומהווה כיום נדבך חשוב בהכשרת מהנדסי המזון לתעשייה. תרומתו של פרופ' שמעון מזרחי ניכרת גם בהכשרת דורות רבים של סטודנטים, פעילות בוועדות ארציות וממלכתיות הקשורות במזון ובביוטכנולוגיה ועזרה בקידום מחקר, פיתוח וחדשנות בתעשיית המזון בארץ.

ברכות לזוכים!
 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share