תחולת הדירקטיבה

[ס' 2(1); נספח I ]

הדירקטיבה חלה על מכשירים חשמליים ואלקטרונים שנופלים תחת אחת הקטגוריות הבאות (הערה: הכותרות נלקחו מנספח I לדירקטיבת ה – RoHS. הפירוט המובא מתחת לכותרות נלקח מדירקטיבת WEEE ויכול לשמש כמקור פרשני לקביעת התחולה של דירקטיבת ה -  RoHS):

1. מכשירים ביתיים גדולים
כולל מקרר, מתקנים לשימור ואחסון מזון, בישול או עיבוד של מזון, מכשירים לחימום חדרים, מיטות, ריהוט לישיבה, ציוד לאוורור.

2. מכשירים ביתיים קטנים
כול מכשירים לניקיון, תפירה, סריגה, אריגה ועיבוד אחר של טקסטיל; מכשירים המשמשים לגיהוץ או לטיפול אחר בביגוד; מטחנה, מכונת קפה וציוד לאיטום או פתיחה של מיכלים ואריזות; ציוד לתספורת, צביעת שיער, צחצוח שיניים, גילוח, מסג' וטיפולי גוף אחרים; שעון וציוד הנועד למדידה כולל רישום של זמן.

3. ציוד תקשורת וטלקומוניקציה
ציוד לעיבוד מרכזי של מידע, מחשבים אישיים (כולל ליבת המעבד, עכבר, מסך ומקלדת), מחשב ניד, מדפסת, מכונת צילום, מחשבוני כיס ומחשבוני שולחן, פקס, טלפון, כל ציוד שנועד לאיסוף, אחסון, עיבוד, הצגה  או העברה של מידע באמצעים אלקטרוניים ומוצרים או ציוד המעבירים קול, תמונות, או מידע אחר בטלאקומוניקציה.

4. מוצרי צריכה
כדוגמא מכשירי רדיו, טלויזיה, מצלמות וידיאו, מוצרים אחרים מטרה של הקלטה או שחזור של קול ותמונה, כולל אותות;

5. מוצרי תאורה
גופי תאורה לנורות ליבון ונורות פלואורסנטיות, נורות בעוצמה גדולה, כולל בלחץ גבוה או לחץ נמוך, ציוד תאורה אחר שמטרתו לפזר תאורה או לשלוט על תאורה.

6. כלים חשמליים ואלקטרוניים
מקדחה, מסור, ציוד לכיפוף, טחינה, ליטוש, שחיקה, ניסור, גזירה, קידוח, חירור, ניקוב, קיפול, קשירה או כל פעולה דומה לעץ, מתכת או חמר אחר; מכשור למסמר, הברגה, או מכשור להסרה של מסמרים ברגים או כל שימוש דומה; מכשור המיועד לריתוך, הלחמה או שימושים דומים; שימוש למטרה של התזה, צביעה, פיזור, חלוקה או טיפול אחר בנוזלים או בגזים; מכשור לכיסוח או פעולות גינון אחרות.

7. צעצועים, ציוד פנאי וספורט
רכבת חשמלית או מכונית מירוץ חשמלית, משחקי מחשב, מחשב לרכיבת אופניים,  צלילה ריצה וכו'. ציוד ספורט המכיל רכיבים אלקטרוניים, מכונות המופעלות על ידי הכנסת מטבעות.

8. ציוד רפואי
ציוד למטרות רדיותראפיות, מכשור קרדיולוגי, ציוד דיאליזה; מכשור אחר לבדיקה, מניעה, ניטור, טיפול, הרגעת כאבים ומחלות, מניעת פציעות.

9. מכשירים לניטור ובקרה כולל מכשירי ניטור ופיקוח תעשייתיים
חיישני עשן, ווסתי חום, טרמוסטט, ציוד מדידה, משקל או התאמה של מכשור לצרכי בית או מעבדה; מכשור אחר לניטור ובקרה לצרכים תעשייתיים (כגון לוחות בקרה).

10.מכונות חלוקה אוטומטיות
מכשירים אוטומטיים לחלוקת משקאות חמים, כל המכשירים לחלוקה של כל סוג של מוצרים

11.מכשירים חשמליים ואלקטרוניים אחרים שלא כוסו על ידי הקטגוריות האחרות
השינויים העיקריים בתחולת הדירקטיבה המקורית לעומת הדירקטיבה המקורית הם:
1. הדירקטיבה המקורית לא כללה את קטגוריות 7, 8  ו – 11 הקיימות היום בדירקטיבה [ס' 2(1) לדירקטיבה המקורית 2002/95/EC].
2. הדירקטיבה המקורית הוציאה מפורשות חלקי חילוף המיועדים לתיקון או שימוש חוזר של מכשירים חשמליים או אלקטרונים שנכנסו לשוק לפני 1 ביולי 2006. הוצאה כזו מהתחולה אינה קיימת בדירקטיבה המתוקנת [ס' 2(3) לדירקטיבה המקורית 2002/95/EC].

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share