29.10.2010 הנציבות האירופית מצביעה על בעיה באיסור על ביצוע ניסויים בבעלי חיים על פי דירקטיבת הקוסמטיקה

הנציבות האירופית הראתה סימן כי לא ניתן יהיה לקיים לחלוטין את האיסור לביצוע ניסויים בבעלי חיים על פי דירקטיבת הקומסטיקה האירופית. על פי דירקטיבת הקוסמטיקה, קיים איסור מוחלט לביצוע ניסויים בבעלי חיים  על מוצרי קוסמטיקה או על רכיבים במוצרי קוסמטיקה, החל ממרץ 2009, ועל איסור מכירת רכיבים של מוצרי קוסמטיקה שנעשו עליהם ניסויים בבעלי חיים במקום כלשהו בעולם, החל משנת 2013.

בנאום בפני הפרלמנט האירופאי, ראש היחידה לקוסמטיקה ומכשור רפואי בנציבות האירופית אמרה שהטלת האיסור לקחה בחשבון התקדמות טכנולוגית מהירה של שיטות חלופיות לביצוע בדיקות רעילות – התקדמות שלא קרתה. כמו כן, צויין שמוכן בימים אלה דו"ח העוסק בשיטות חדשות חילופיות לביצוע ניסויים בבעלי חיים.

הדפסשלח לחבר
המידע הניתן באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או הימנעות מהם. בנוסף, הדעת נותנת כי התכנים המופיעים באתר עלולים להשתנות מעת לעת על פי עדכונים ברגולציה. אתר זה מבוסס בחלקו על קטעי תרגום לא רשמיים של הוראות חקיקה זרות, פרשנויות להוראות חקיקה אלו ופסקי דין. ההוראות המחייבות מבחינה משפטית הן אלו המופיעות בשפת המקור.
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share