11.10.2010 התגלו מקרים של אי התאמה לדרישות החוק אצל קמעונאים גדולים בנוגע לגילוי חומרים מעוררי דאגה (SVHC)

מבדיקת ארגון הפדרציה של ארגוני סביבה אירופאיים -  European Environmental Bureau  שנעשתה בתחילת שנה זו, עולה כי  כ – 22% מחברות הקמעונאות הגדולות באירופה לא עמדו בחובות הדיווח והעברת הנתונים על קיום חומרים מעוררי דאגה (SVHC) במוצרים שמכרו, וזאת לאור 150 בקשות שנשלחו על ידי הארגון.

על פי דו"ח שפרסם הארגון, כמחצית מבקשות המידע כלל לא נענו, ומרבית התשובות האחרות שנמסרו לא עמדו בתנאי המינימום כפי שנקבעו על ידי התקנות. מבדיקות מעבדה שבוצעו, התגלו פתלאטים שיש לגביהם מגבלות (restrictions) ב – 63% מהמוצרים שנבדקו. לצפייה בדו"ח, לחצו כאן.

ארגון EEB דווח גם שאי עמידה בדרישה לדווח על קיומם של חומרים מסוג SVHC מהווה עבירה פלילית שהענישה עליה (ששונה בין מדינות האיחוד השונות) היא 30,000 אירו באיטליה, ומאסר בשבדיה.

הדפסשלח לחבר
המידע הניתן באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או הימנעות מהם. בנוסף, הדעת נותנת כי התכנים המופיעים באתר עלולים להשתנות מעת לעת על פי עדכונים ברגולציה. אתר זה מבוסס בחלקו על קטעי תרגום לא רשמיים של הוראות חקיקה זרות, פרשנויות להוראות חקיקה אלו ופסקי דין. ההוראות המחייבות מבחינה משפטית הן אלו המופיעות בשפת המקור.
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share