22.07.2010 הצעה בארה"ב לקביעת שלבים לדיון בנוגע לכימיקלים בנוגע לבטיחות בקוסמטיקה

הצעה מס' 5786 שהוגשה בארה"ב (Safe Cosmetics Act of 2010), עוסקת בפעם הראשונה מזה 70 שנה בסגירת פערים בכל הנוגע בקבלת מידע על כימיקלים ברכיבים של מוצרי קוסמטיקה.
ההצעה תתקן לסוכנות האמריקאית למזון ותרופות (FDA) סמכות לוודא שמוצרים שבאים במגע עם הגוף אינם מכילים רכיבים מזיקים (החקיקה הקיימת בנושא היא משנת 1938).
ההצעה כוללת בין השאר התייחסות לנושאים הבאים:
• הסוכנות האמריקאית למזון ולתרופות תציג רשימה של רכיבים אסורים בקוסמטיקה. יצרנים יחוייבו לבצע הערכות סיכונים ולהגיש מידע לסוכנות.
• התיווי של מוצרי קוסמטיקה יכלול רשימה של כל הרכיבים כולל חומרים ריחניים.
• הרשויות יחוייבו לבצע כל שנה בדיקות מדגמיות לפתוגנים וזיהומים במוצרי קוסמטיקה.
• תינתן לסוכנות האמריקאית למזון ולתרופות הסמכות להוריד מוצרי קוסמטיקה מהמדפים למוצרים שרכיביהם לא יעמדו במבחני הבטיחות שיבוצעו.
• החברות יחוייבו להגיש הצהרות של רשימת הרכיבים לכל מוצר קומסטיקה.
ההצעה הנוכחית שונה מהצעה קודמת משנת 2009 (Food and Drug Administration Globalization Act of 2009) בכך שהיא מתמקדת בקוסמטיקה. בנוסף, ההצעה הנוכחית דורשת מהסוכנות האמריקאית למזון ולתרופות לקבוע ערכי סף מותרים לגבי רכיבים ונותנת לסוכנות את הסמכות המלאה להוציא רכיבים מסוכנים מהשוק.

הדפסשלח לחבר
המידע הניתן באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או הימנעות מהם. בנוסף, הדעת נותנת כי התכנים המופיעים באתר עלולים להשתנות מעת לעת על פי עדכונים ברגולציה. אתר זה מבוסס בחלקו על קטעי תרגום לא רשמיים של הוראות חקיקה זרות, פרשנויות להוראות חקיקה אלו ופסקי דין. ההוראות המחייבות מבחינה משפטית הן אלו המופיעות בשפת המקור.
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share