תשובה 2.16

דוח בטיחות לכימיקל (Chemical safety report – CSR) הוא מסמך המספק לתעשייה כלים לשימוש בטוח בחומר. יצרנים ויבואנים אירופאים נדרשים להגיש CSR לחומרים המיוצרים/מיובאים על ידם לאירופה בכמויות העולות על 10 טון בשנה. משתמשי ביניים יכולים לדרוש מספקיהם לייעד את ה- CSR לשימוש המזוהה שלהם לחומר Identified use)). לחילופין, משתמשי הביניים יכולים להחליט להגן על המידע הנוגע לשימוש שלהם בחומר, ולהכין CSR בעצמם.
גיליון בטיחות (Safety Data Sheet - SDS) הוא אמצעי יעיל ומבוסס להעברת מידע בטיחותי באשר לחומרים בשרשרת האספקה. גוף המחדיר לשוק חומר/תכשיר נדרש ללוותו בגיליון בטיחות בהתאם לקריטריוני הסיכון שלהם. גיליון הבטיחות מכיל מידע על אודות תכונות החומר ועל אמצעי הבטיחות הנדרשים לשימוש בחומר או בתכשיר. חקיקת ה- REACH מאמצת את הדרישות המוגדרות עבור גיליון הבטיחות ומעלה את האיכות וכמות המידע הנדרשים להצגה. למשל, תרחישי החשיפה המוגדרים ב- CSR יהיו זמינים ויצורפו כנספח לגיליון הבטיחות.
יש לציין שנכון להיום גיליון הבטיחות-SDS נדרש בהתאם להנחיות של סעיף 32 בחקיקת ה- REACH וללא קשר לטווח המשקלי של החומר.

הדפסשלח לחבר
המידע הניתן באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או הימנעות מהם. בנוסף, הדעת נותנת כי התכנים המופיעים באתר עלולים להשתנות מעת לעת על פי עדכונים ברגולציה. אתר זה מבוסס בחלקו על קטעי תרגום לא רשמיים של הוראות חקיקה זרות, פרשנויות להוראות חקיקה אלו ופסקי דין. ההוראות המחייבות מבחינה משפטית הן אלו המופיעות בשפת המקור.
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share