תשובה 2.3

חומרים באביזרים יש לרשום אם הם נמצאים באביזר בכמות העולה על טון אחד לשנה (ליצרן/יבוא אירופאי) ושהחומר מיועד להשתחרר בתנאי שימוש רגילים וצפויים. שחרור חומר מאביזר צפוי כאשר: 
* השחרור הכרחי לשימוש הסופי של האביזר או לחילופין, ללא שחרור החומרים האביזר לא יימלא את ייעודו באופן יעיל, כמו למשל במקרה של שחרור דיו מעטים, שחרור דטרגנטים ממגבונים;
* לשחרור החומר ערך מוסף לתפקוד/שימוש האביזר אשר אינו קשור באופן ישיר לשימוש הסופי שלו, כמו למשל במקרה של שחרור חומר ריח ממחק מבושם.
במסגרת הגדרה זו לא נכללים שחרור של חומרים במקרים הבאים:
* השחרור מתרחש במהלך הסרה של שאריות (impurities) מהאביזר במהלך ייצורו (לפני שיווקו);
* השחרור מתרחש במהלך שימוש או אחזקה של האביזר במטרה לשפר את איכות המוצר או את בטיחותו. למשל שחרור שאריות צבעים, מרככים, עמילנים וכדומה במהלך שטיפה של בגדים על ידי הצרכן;
* שחרור של חומרים הנוצר במהלך תגובה כימית, כמו למשל במקרה של שחרור חומרים מאביזרים לוכדי אש ואוזון המשתחררים ממכונות צילום.

הדפסשלח לחבר
המידע הניתן באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או הימנעות מהם. בנוסף, הדעת נותנת כי התכנים המופיעים באתר עלולים להשתנות מעת לעת על פי עדכונים ברגולציה. אתר זה מבוסס בחלקו על קטעי תרגום לא רשמיים של הוראות חקיקה זרות, פרשנויות להוראות חקיקה אלו ופסקי דין. ההוראות המחייבות מבחינה משפטית הן אלו המופיעות בשפת המקור.
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share