תשובה 2.2

קדם-הרישום הוא תהליך בו יצרן/יבואן אירופאי נדרש לרשום את החומרים בהם הוא מעוניין להמשיך ולסחור במדינות בסוכנות הכימיקלים האירופאית (ECHA). המועד האחרון להגשת קדם-הרישום היה 30 בנובמבר 2008 ולאחריו פורסמה רשימת החומרים במאגר מידע מרכזי באתר האינטרנט של הסוכנות.
חובת קדם-הרישום חלה על כל החומרים שהם phase-in (חומרים באופן עצמאי, בתכשירים או באביזרים):
*         חומרים אשר רשומים ב- EINECS;
*        חומרים אשר יוצרו באחת ממדינות האיחוד לפחות פעם אחת במהלך חמש-עשרה השנים לפני כניסת החקיקה לתוקף, אך לא הוחדרו לשוק (למשל חומרי ביניים);
*         חומרים המוגדרים כ- no-longer polymers, אשר הוחדרו לשוק באחת ממדינות האיחוד לפני כניסת החקיקה לתוקף. חומרים אלו הם פולימרים שלא ניתן לדווח עליהם במסגרת ה-EINECS.[1]
 
במידה וחומר מוכנס לשוק האירופי בפעם הראשונה על ידי יבואן, או שמיוצר בפעם הראשונה באירופה בכמות העולה על 1 טון לשנה והחומר הוא phase-in, ניתן לבצע הליך של הגשת קדם רישום מאוחר (Late Pre-registration) במהלך ששה חודשים לכל היותר לאחר הכנסת החומר לשוק האירופי, ובכל מקרה לא יאוחר משנים עשר חודשים לפני המועד האחרון להגשת תיק הרישום לאותו החומר.
 
להרחבה על הליך קדם הרישום, החומרים הפטורים מקדם רישום, לחץ/י כאן.

[7]  קיימים מספר חומרים אשר נחשבו כפולימרים במסגרת כללי הרישום  הרלוונטיים עם הקמת רשימת EINECS, ואשר אינם נחשבים כפולימרים בהתאם להגדרה המחודשת של "פולימר" על פי דירקטיבה 92/32/EEC.

הדפסשלח לחבר
המידע הניתן באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או הימנעות מהם. בנוסף, הדעת נותנת כי התכנים המופיעים באתר עלולים להשתנות מעת לעת על פי עדכונים ברגולציה. אתר זה מבוסס בחלקו על קטעי תרגום לא רשמיים של הוראות חקיקה זרות, פרשנויות להוראות חקיקה אלו ופסקי דין. ההוראות המחייבות מבחינה משפטית הן אלו המופיעות בשפת המקור.
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share