תשובה 1.5

חקיקת ה-REACH משפיעה באופן ישיר על יצרנים, יבואנים ומשתמשי ביניים אירופאים בלבד. עם זאת, ל - REACH השפעה מכרעת על יצרנים ויצואנים של חומרים המעוניינים להמשיך ולסחור בהם במדינות האיחוד בין השאר, בהיבטים הבאים:
א.      יבואן של חומרים ישראליים שירשום את החומרים, יזקק לקבל מידע על החומר ברמות פירוט שונות בהתאם לסיווג החומר לתכונותיו, והכמות הכללית השנתית אותה הוא מייבא מאירופה. המידע הנדרש הוא לא רק לצרכי הכנת תיק רישום, אלא גם לשם בדיקת חומרים שהוגדרו SVHC ומתן הודעה (notification) על פי דרישה, רישוי חומרים (authorization), והכנת גיליונות בטיחות (SDS).
ב.    יצרן/יצואן שראלי יוכל למנות בא כוח אירופאי - נציג לביצוע תהליך הרישום  - אשר ייצגו מול היבואנים האירופאים, או להסכים עם היבואן האירופאי על דרכי פעולה אשר יאפשרו ליבואן להמשיך ולייבא את החומר המדובר תוך עמידה בדרישות ה- REACH.

הדפסשלח לחבר
המידע הניתן באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או הימנעות מהם. בנוסף, הדעת נותנת כי התכנים המופיעים באתר עלולים להשתנות מעת לעת על פי עדכונים ברגולציה. אתר זה מבוסס בחלקו על קטעי תרגום לא רשמיים של הוראות חקיקה זרות, פרשנויות להוראות חקיקה אלו ופסקי דין. ההוראות המחייבות מבחינה משפטית הן אלו המופיעות בשפת המקור.
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share