תשובה 1.4

ישנם כימיקלים הפטורים באופן גורף מחקיקת ה-REACH וכאלו הפטורים משלבים מסוימים בתהליך.
הכימיקלים הפטורים באופן גורף הם:

*  חומרים רדיואקטיביים;
*  חומר לבדו, בתכשיר או באביזר הנתון להשגחת המכס;
*  תוצרי בייניים שאינם ניתנים להפרדה;
*  הובלה של חומר מסוכן או חומר מסוכן בתכשיר מסוכן באמצעות רכבת, כביש, ערוצים פנימיים, בים או באוויר.
*  במקרים מסוימים, מדינה חברה יכולה לאפשר פטור לחומר (לבדו, בתכשיר או באביזר) שיש בו עניין הגנתי.
*  פסולת, אשר אינה נחשבת לחומר, תכשיר או אביזר, על פי ההגדרה בדירקטיבה 2006/12/EC על פסולת.
 
ישנם חומרים אשר אינם פטורים באופן גורף, אך פטורים מתהליך הרישום, למשל: חומרים בתכשירים רפואיים עבור שימושים לבני אדם או לשימושים וטרינריים, חומרי מזון, חומרי טעם, תוספי מזון, פולימרים בתנאים מסוימים, חומרים הנכללים בנספח IV בתקנת ה - REACH, חומרים הנכללים ב
נספח V בתקנת ה-REACH ,חומרים לבדם או בתכשירים שנרשמו ויוצאו מהקהילה על ידי שחקן (actor) בשרשרת האספקה ויובאו מחדש על ידי אותו משתמש או על ידי משתמש אחר בתנאי שלא עברו כל שינוי, חומרי ביניים מבודדים באתר ( (on-siteו משונעים - ((transported, מונומרים המשמשים כחומרי ביניים on-site ו- transported יהיו פטורים מסעיפים 17 ו- 18 בתקנת ה- REACH בהתאמה, וכן חומרים באביזרים שכבר נרשמו עבור אותו השימוש.

הדפסשלח לחבר
המידע הניתן באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או הימנעות מהם. בנוסף, הדעת נותנת כי התכנים המופיעים באתר עלולים להשתנות מעת לעת על פי עדכונים ברגולציה. אתר זה מבוסס בחלקו על קטעי תרגום לא רשמיים של הוראות חקיקה זרות, פרשנויות להוראות חקיקה אלו ופסקי דין. ההוראות המחייבות מבחינה משפטית הן אלו המופיעות בשפת המקור.
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share