האם REACH קשור אלי?

תקנת ה-REACH היא תקנה אירופית המחילה צבר של חובות על יצרנים ויבואנים של חומרים כימיים (substances) בין אם אלה חומרים כימיים טהורים, ובין אם הם נמצאים בתערובות או באביזרים.

באופן פוטנציאלי, תקנת ה REACH או חלקים ממנה יכולה לחול על כל מוצר שהוא –  החל במכשירים חשמליים כמו ממכונת כביסה, מחשב, מקרר או טלוויזיה, המשך בעצמים כמו שטיח, פלסטלינה, צמיג, צלחת, מחברת ושולחן, וכלה במוצרים כמו שמפו, אבקת כביסה, צבע לצביעת שיער, או צבעי גואש, והרשימה עוד ארוכה.

מהיותה חקיקה אירופית, תקנת ה – REACH מטילה באופן ישיר אחריות על היצרן או היבואן האירופי. על מנת לעמוד בדרישת התקנה, היבואן האירופי צריך לקבל מידע על החומרים שהוא מכניס לאירופה, ופה בדיוק נכנס לתמונה היצרן והיצואן הישראלי שחייב בעל כורחו להכיר את החקיקה. בנקודות השקה רבות, הכרת התקנות על ידי היצרן הישראלי  היא אינטרס עסקי, נכס אסטרטגי ומדיניות נכונה שתאפשר העברה "חלקה" של מוצרים לאירופה.

בדפים הבאים, תוכלו לבצע בדיקה ראשונית האם חומרים שאתם מייצרים או מייצאים יהיו כפופים לדרישות תקנת ה REACH כשיכנסו לשוק האירופי, ואם כן, מהן נקודות הממשק בהן היצרן או היצואן הישראלי, צריך, וגם כדאי לו, להיערך.

תקנת ה- REACH כוללת מספר חובות כגון רישום (Registration), הערכה (Evaluation), רישוי (Authorisation), שימוש בהגבלות (Restriction), העברת הודעות (Notification) והכנת גיליונות בטיחות (SDS).

 

הדפסשלח לחבר
המידע הניתן באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או הימנעות מהם. בנוסף, הדעת נותנת כי התכנים המופיעים באתר עלולים להשתנות מעת לעת על פי עדכונים ברגולציה. אתר זה מבוסס בחלקו על קטעי תרגום לא רשמיים של הוראות חקיקה זרות, פרשנויות להוראות חקיקה אלו ופסקי דין. ההוראות המחייבות מבחינה משפטית הן אלו המופיעות בשפת המקור.
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share