נשיא התאחדות התעשיינים, תומך בתקציב דו שנתי גם לשנים 2012-2011

ברוש לשר האוצר: "תקציב דו שנתי יוצר וודאות גדולה יותר למגזר העסקי המסייעת לעידוד ההשקעות והצמיחה במשק"

 

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, תומך בהצגת תקציב דו שנתי כפי שנעשה בשנים 2009-2010, במסגרת הסכמות "השולחן העגול" בין הממשלה, ובין המעסיקים וההסתדרות.

 

ב-26.2.10, נפגשו ברוש ושטייניץ ודנו בנושאי כלכלה שעל הפרק. במסגרת הפגישה, אמר שרגא ברוש לשר האוצר כי הוא תומך בתקציב דו שנתי.

 

"יתרונו של תקציב דו שנתי", אומר ברוש, נעוץ בעובדה שהוא מחייב את המשרדים הממשלתיים בתכנון מדיניות לטווח ארוך יותר מהקיים בהינתן תקציב חד שנתי, שבו לרוב משרד האוצר מבצע התאמות מינימליות בתקציב של השנה החולפת. לצד התקציב הדו שנתי הוחלט על שינוי יעד ההוצאה השנה בהתאם לנוסחה הכוללת את החוב ושיעור הצמיחה הממוצע. יעד זה יאפשר לממשלה להגדיל את הוצאותיה באופן פחות מהודק לאחר שנים של צמצום פיסקלי".

 

"כמו כן", אומר ברוש, "יש לזכור שלצד התקציב מוגש גם 'חוק ההסדרים' שמכיל מדי שנה 'חבילת הפתעות' למגזר העסקי אשר כוללת שינויי מיסוי, תקנות חדשות, גזרות, שינוי במערך התמריצים, רפורמות בעלות השפעה על הסביבה העסקית ועוד. הגשת חוק ההסדרים אחת לשנתיים תגביר את הודאות למגזר העסקי ותאפשר לו לפעול בהתאם לכללים יציבים באופן יחסי".

 

"סיבת ההתנגדות העיקרית לתקציב דו שנתי הנה הגבלת יכולת המדינה להגיב לשינויים כלכליים וחברתיים אך יש לזכור כי התאמות בתקציב נערכות באופן שוטף ובמקרה של שינוי מהותי בתנאים הכלכליים יהיה ניתן לבצע התאמות בתקציב", אומר ברוש.

 

"תכנון של תקציב דו שנתי", מציין ברוש, "צריך להיעשות בהידברות ובשותפות עם השחקנים העיקריים במשק - המעסיקים והעובדים, כפי שנעשה בתקציב 2009-2010. השילוב של תקציב לטווח ארוך יותר והימנעות מחיכוכים ועימותים באמצעות הידברות, מביא למדיניות כלכלית חכמה, ליציבות ובהכרח לצמיחה, להעלאת רמת החיים ולהגברת התעסוקה".

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:

מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870

רונן משה – 050-8885631 / 03-5198755 / 03-5198856

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share