הצלחה לקרנות המימון של התאחדות התעשיינים

124 חברות תעשייתיות, כבר קיבלו הלוואות בסיוע התאחדות התעשיינים, בהיקף כספי כולל של כ-173 מיליון שקלים; יותר מ- 62% מהבקשות שהוגשו אושרו

 

הצלחה לקרנות המימון של התאחדות התעשיינים. 124 חברות תעשייתיות, חברות התאחדות התעשיינים, כבר קיבלו הלוואות בסיוע התאחדות התעשיינים, בהיקף כספי כולל של כ-173 מיליון שקל, כשהקרן ההדדית של המעסיקים הייתה ערבה על כ-58 מיליוני שקלים. מדובר במפעלים חברי התאחדות התעשיינים, שקיבלו הלוואות בענפי המתכת, החשמל, טקסטיל, מוצרי בנייה וצריכה, מזון, כימיה, פרמצבטיקה והייטק.

 

מהתאחדות התעשיינים נמסר, כי 30 מפעלים קיבלו הלוואות מקרן קורת בהיקף כספי של 16 מיליון שקלים; 68 מפעלים קיבלו הלוואות מבנק המזרחי בהיקף כספי של 90 מיליון שקל; 18 מפעלים קיבלו הלוואות מבנק אוצר החייל בהיקף כספי של כ-50 מיליון שקלים; ו-8 מפעלים קיבלו הלוואות מבנק הפועלים בהיקף כספי של 17 מיליון שקלים.

 

יצויין כי בחודש יולי 2009 חתמו הקרן ההדדית של התאחדות התעשיינים ובנק הפועלים על הסכם שיסייע לחברי התאחדות התעשיינים לקבל אשראי במסגרת הקרן בערבות המדינה לעסקים בינוניים בהיקף כספי של כ- 152 מליון שקל.

 

כמו כן, במרס 2009 הקימו התאחדות התעשיינים ובנק מזרחי טפחות קרן הלוואות של 200 מיליון שקל בתנאים אטרקטיביים למפעלים בינוניים החברים בהתאחדות התעשיינים. כן העמידו בנק אוצר החייל והתאחדות התעשיינים הלוואות לחברי התאחדות התעשיינים, להקלת מצוקת האשראי, בהיקף של עד 320 מיליון שקל.

 

יצויין כי קרנות המימון של התאחדות התעשיינים הוקמו לנוכח בקשות תעשיינים שהתקשו בקבלת מימון מהקרנות בערבות מדינה, תוך שקרנות ההתאחדות סייעו למפעלים לעבור את שנת המשבר הקשה וסייעו בהישרדותם ובהצלתם של אלפי עובדים במפעלים אלו, מפני פיטורים.

 

עוד יצוין כי בכל קרנות ההלוואה ערבה התאחדות התעשיינים, באמצעות הקרן ההדדית, לחלק ניכר מהיקף ההלוואה, כך שהלווה נדרש להעמיד ביטחונות רק ל-15% עד 25% מהיקף ההלוואה. בנוסף, הריבית הנגבית הינה מהנמוכות בשוק כיום.

 

במסגרת השיתוף עם בנק אוצר החייל משלימה התאחדות התעשיינים 20% מגובה הערבות הנדרשת מהלווה, בנוסף לערבות המדינה בגובה 70% כך שהלווה אינו נדרש להעמיד ערבות מטריאלית כלל.

 

גובה הלוואה המקסימלית בקרן האשראי בערבות המדינה הינו עד 8% מהמחזור השנתי, או עד 16 מיליון שקל ללווה התעשיין, הנמוך מביניהם.

 

מהתאחדות התעשיינים נמסר, כי בקשות של 51 מפעלים נוספים קטנים ובינוניים, החברים בהתאחדות התעשיינים, מצויות בימים אלה בטיפול – 43 בקשות בטיפול של בנק מזרחי טפחות;  8 בקשות בטיפול הקרן  בערבות מדינה (בנק הפועלים ובנק אוצר החייל).

 

 

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:

מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share