שרגא ברוש לרה"מ בנימין נתניהו: "רישות המדינה במסילות רכבת יוסיף מקומות עבודה ויסייע בהקמת מפעלי תעשייה"

"עפ"י הנתונים שברשות התאחדות התעשיינים", כותב ברוש לנתניהו, "ניתן להעסיק בפרויקט הרכבת לאילת כ-4,000 עובדים ישראלים במשך של כ-3 שנים וחצי מחומרי הגלם למסילות ייוצרו בישראל.

 

 

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים תומך בכוונה לרשת את מדינת ישראל, לאורכה ולרוחבה במסילות רכבת – "רישות המדינה ברכבות יקדם את נושא התחבורה בישראל, יוזיל עלויות הובלה לתעשייה ויוסיף אלפי מקומות עבודה - הן באופן ישיר (במהלך הבנייה), יתמרץ הקמת מפעלים בפריפריה, ויאפשר לעובדים מהפריפריה להגיע ולהשתלב בעבודה במרכז הארץ", אומר ברוש.

 

"לא יתכן שכל מדינה באירופה, קטנה כגדולה, מרושתת ברכבות ומאפשרת הגעה ממקום למקום בזמן המינימלי הנדרש – ובמדינת ישראל הקטנה – בעיות התחבורה ובעיות החיבור בין המרכז לפריפריה – לא נפתרו במשך עשרות שנים".

 

יצוין, כי כבר באוגוסט האחרון פנה ברוש לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בבקשה להשלים את קו הרכבת עד אילת.

 

"עפ"י הנתונים שברשות התאחדות התעשיינים", כותב ברוש לנתניהו, "ניתן להעסיק בפרוייקט הרכבת לאילת כ-4,000 עובדים ישראלים במשך של כ-3 שנים".

 

כמו כן, מציין ברוש, עלות הפרוייקט כ-856 מיליון דולר וחצי מחומרי הגלם למסילות ייוצרו בישראל.

 

יצויין כי היום כ-20% מהסחר של ישראל הוא עם אסיה, כשרובו ככולו בנמלי הים התיכון. סחר זה הוא הפוטנציאל לפיתוח נמל אילת והפיכתו לנמל משלים ואסטרטגי מבחינת הנמלים של מדינת ישראל.

 

מצ"ב מכתבו של שרגא ברוש אל רוה"מ, בנימין נתניהו - למסמך לחצו כאן

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:

מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870

רונן משה – 050-8885631 / 03-5198755 / 03-5198856

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share