לקראת כניסת ישראל לארגון ה- OECD מתכוננים מפעלי התעשייה בצפון לתו תקן חברתי

 

עשרות אורחים מעולם התעשייה, העסקים והמגזר השלישי השתתפו  בכנס "אחריות תאגידית-חברתית" שערכה בשבוע שעבר, התאחדות התעשיינים בצפון, במלון חוף התמרים בעכו. בכנס נחשפה תמונת התעשייה העתידית העולמית והקשר בינה ובין הסביבה והקהילה שבה היא קיימת. המאפיין הבולט עליו דיווחו התעשיינים הינו העלייה הדרמטית ביכולת הבקרה הציבורית על פעילותן של חברות תעשייתיות פרטיות וציבוריות.

 

מיקי שרן, יו"ר התאחדות התעשיינים בצפון ומנכ"ל דגון, בית ממגורות לישראל: "כבר היום אנו עדים לכך שחברות זרות בודקות יצרניות מקומיות לא רק במישור הפיננסי, הלוגיסטי, האתי ואיכות המוצר. חברות אלה מחפשות גם את תו התקן החברתי של החברה. נראה שתו תקן זה יהפוך לתנאי סף לכניסה לשוק הבינ"ל המערבי. איחור בהטמעת תקני אחריות תאגידית-חברתית, יתבטא בפגיעה כלכלית בתעשייה".

 

יצוין כי החברות תחוייבנה, במסגרת הטמעת תקנים בין-לאומיים, לדווח בכל שנה לא רק על רווחיהן אלא גם על פעילות המשיקה לסביבה, כגון פגיעה באיכות הסביבה ופעילות תומכת חברה וסביבה. בנוסף, תידרשנה החברות לדווח גם על הצעדים שהן מבצעות במטרה לשפר את השפעתן על הסביבה האנושית ופיזית בה הן מתקיימות.

 

הטמעת תקני האחריות התאגידית נדרשת לא רק כלפי השוק המקומי אלא גם מתחייבת על ידי חברות בעולם אשר יעבדו בעתיד עם התעשייה הישראלית.

 

עמי אלכסנדרון, יו"ר הוועדה לקשרי תעשייה קהילה בסניף צפון של ההתאחדות: "על אף שמדובר בנושא ובדרישות שעדין אינם תקפים בישראל, אנחנו מתנהגים ופועלים כאילו התקן כבר קיים. אנו מתכוונים להכשיר בעזרת ההתאחדות מובילים חברתיים בתעשייה אשר ילמדו את הנושא ויישמו אותו במפעלים. זה אינטרס רב מגזרי מובהק".

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:

מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870

רונן משה – 050-8885631 / 03-5198755 / 03-5198856

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share