המקום למציאת עובדים איכותיים, עם שאר רוח

משנה: זה כ-3 שנים מתקיימת תוכנית ייחודית של גיוס חרדים לצה"ל, בשיתוף התאחדות התעשיינים. המתגייסים הם גברים צעירים חרדים שבחרו באפשרות לרכוש מקצוע ולהתפתח בשוק העבודה

  

זה כ-3 שנים מתקיימת תוכנית ייחודית של גיוס חרדים לצה"ל בשיתוף התאחדות התעשיינים. המתגייסים הם גברים צעירים חרדים שבחרו באפשרות לרכוש מקצוע ולהתפתח בשוק העבודה. תחילתו של התהליך גיוסם לצה"ל. הצעירים נחשבים פורצי דרך בקהילה שבה הם חיים. הקבוצה הראשונה התגייסה לחיל האוויר, שם הוכשרו בתפקידים טכניים שונים, כחשמלאי מטוסים, חווטים, מכונאים מטוסים וכדומה. עם התרחבות ההכשרה, הם הוכשרו גם כבודקי תוכנה ומתכנתים. לאחר שסיימו את ההכשרה, הבוגרים שובצו ושירתו בחיל האוויר במקצוע אותו למדו. משך השירות – שנה וארבעה חודשים עד שנתיים. מרבית המתגייסים בקבוצה זאת הם גברים בעלי משפחות בגילאים 22- 27.

 

הניסיון המוצלח של חיל האוויר הוביל לכך שחילות נוספים הצטרפו לתוכנית וכיום משרתים חרדים בחיל הים, בחיל המודיעין, באגף התקשוב ולאחרונה גם באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. הארגון אשר יזם והוביל את התוכנית הוא תב"ת (תנופה בתעסוקה) מטעם הג'וינט וממשלת ישראל. תב"ת מובילה את התוכנית משלב איתור המתגייסים, גיוסם, ליווי במהלך השירות והשמה בתום השירות ללא עלות.

 

ועדת קשרי תעשייה קהילה בהתאחדות התעשיינים, לקחה על עצמה תוכנית זו מתוך אמונה שתעסוקה ההולכת יד ביד עם שגשוג כלכלי ועסקי. המחלקה לחינוך טכנולוגי והכשרה מקצועית בהתאחדות התעשיינים הייתה לשותפה של התוכנית עוד בראשית דרכה.

 

כיו"ר הוועדה השתתפתי בטכס הסיום שנערך בקריה למשתחררים של המחזור הראשון:. המעמד היה מרגש. גברים צעירים, חרדים במראם לבושים במדי צה"ל. היכולת לשלב בין העולמות נראתה פתאום אפשרית ואפילו, הכרחית.

 

אנחנו כתעשיינים, לוקחים חומרי גלם ומהם מייצרים מוצר, מייצרים ערך מוסף שממנו צומח הרווח שלנו. ישבתי שם וחשבתי לי, אנחנו כתעשיינים יכולים לייצר ערך מוסף הדדי.

עבור אותם חרדים הרוצים להשתלב בשוק העבודה, אנו יכולים להציע מקום לצמיחה מקצועית ופרנסה. ועבורנו, התחלת החשיפה למשאב כוח אדם איכותי מן המדרגה הראשונה.

 

ראשוני המתגייסים החלו להשתחרר לפני שבועות אחדים. מדובר בבעלי המקצועות הטכניים שצוינו לעיל. רובם ככולם, עשויים להידרש להסבה מן המקצוע הצבאי למקצוע האזרחי הדומה לו.

 

המטרה העיקרית של כל המעורבים בתוכנית היא השמה של המשתחררים בשוק העבודה. מימושה של מטרה זו היא המפתח להמשך קיומה של התוכנית.להלן רשימת המקצועות ואזורי המגורים של בוגרי התוכנית:

 

מקצוע

מקום מגורים

חשמלאי מטוסים

עכו, צפת, מודיעין עלית, אשקלון, ירושלים, ביתר עלית

טכנאי כלי טייס בלתי מאוישים

חשמונאים

מנוען

בני ברק, נתיבות, רחובות, מודיעין עלית, ירושלים, בית שמש

חווטים

ת"א, עמנואל, רחובות

מבנאי מטוסים

בני ברק,

טכנאי נשק מונחה

עכו, מודיעין עלית, בני ברק

טכנאי תשתיות מים

בני ברק

מסגר טכני

ת"א, נתניה

 

בברכה,

מור שפירא שמגר

יו"ר הועדה לקשריי קהילה ותעשייה

 

 

לפרטים נוספים ולמתעניינים ניתן לפנות לגיל רגב: 050-9478870 gilr@industry.org.il

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share