"דירקטור – אל תירדם בשמירה!"

 

המכללה לניהול בתעשייה בהתאחדות התעשיינים, בשיתוף הקרייה האקדמית אונו ומשרד עו"ד משרד עמית פלק מטלון ושות' תקיים מחזור שני של קורס דירקטורים בתעשייה: "דירקטור – אל תירדם בשמירה!"

 

השנים האחרונות התאפיינו בישראל בחקיקה מואצת, אשר הביאה לעליה באחריותם של הדירקטורים בחברות השונות. לעיתים, בעת התמוטטות של חברה עיסקית, הופנו מיד אצבעות מאשימות לכיוון חברי הדירקטוריון.

 

"לפיכך", אומר פנחס קימלמן, יו"ר פורום מנהלי כספים בתעשייה ומשנה למנכ"ל אסם השקעות בע"מ, "הרמה המקצועית והמיומנויות הנדרשות מהדירקטור הן לאין ערוך גבוהות יותר ממה שהיה נהוג בעבר. די אם נציין את השינויים בתקינה החשבונאית עקב יישום ה- IFRS, אימוץ כללי הסרבנס אוקסלי בישראל, וההנחיות החדשות באשר לבקרות הנדרשות מהדירקטורים לפני כל חלוקת דיבידנד, בכדי שנבין את גודל השינויים באחריות הדירקטור".

 

יצוין כי רבות התביעות כנגד דירקטורים כגון התביעה נגד הדירקטורים ונושאי המשרה בבנק למסחר (הסתיימה בפשרה), כתבי אישום נגד דירקטורים כגון בחברות פלד גבעוני, האישום היה בשל אי פרסום דוחות כספיים במועד – היינו שאי דיווח במועד הוא עילה לכתב אישום פלילי.

 

בקורס ייחודי מסוגו לאוכלוסיית דירקטורים, שתקיים המכללה לניהול בתעשייה בבית התעשיינים בתל אביב, וייפתח בתאריך 11.01.10, יידונו נושאים מעולמו של הדירקטור הכוללים את הגדרת תפקידי הדירקטור בתעשייה, חובותיו וזכויותיו. כמו כן, יוצגו סוגיות משפטיות מרכזיות ואקטואליות בשוק הישראלי ויועלו עקרונות מרכזיים בניהול פיננסי, ניתוח דוחות כספיים, סוגיות מיסוי, ניהול חשיפות מט"ח ועוד.

 

קימלמן מציין כי ככל שיעמיק ויכיר הדירקטור את תפקידיו וכליו הבסיסיים להתמודדות עם הסוגיות השונות, המחייבות אותו כדירקטור בתעשייה בפרט וכדירקטור בכלל, כך יצליח הדירקטור בתפקידו.

 

"דירקטור – אל תירדם בשמירה!" –פתיחה ב- 11.01.2010, בית התעשייה תל-אביב.

 

להזמנה לקורס דירקטורים בתעשייה לחץ כאן

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:

מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870

רונן משה – 050-8885631 / 03-5198755 / 03-5198856

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share