התאחדות התעשיינים, בשיתוף התאחדות הקבלנים והעמותה לבנייה ירוקה יערכו ב-6 בינואר את הועידה השנתית לבנייה ירוקה

 

בין המשתתפים: גלעד ארדן, שר להגנת הסביבה, שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, ניסים בובליל, נשיא התאחדות הקבלנים, יהודה אולנדר, יו"ר העמותה הישראלית לייזום בנייה ירוקה, חזי משיטה, ראש מינהלת מעבר בסיסי צה"ל לנגב, דורון טמיר, מנכ"ל מכון התקנים הישראלי ועוד.

 

בוועידה ידונו מיטב המרצים במודלים של בנייה ירוקה שהצליחו בעולם. כמו כן, ידונו משתתפי הכנס בפוטנציאל השוק הישראלי לבנייה ירוקה, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה חברתית.

 

יצוין כי במדינות רבות קיימים היום תקנים לבניהי ירוקה, והמגמה הולכת ומתפשטת בעולם. כך למשל, בבריטניה מקדמים חוק שכל הבתים החדשים שיבנו החל בשנת 2016 יחויבו באפס פליטת אנרגיה. בארה"ב מקדם האדריכל אד מזריה תוכנית חקיקה דומה הנקראת 2030.

 

שוק הבנייה הירוקה בישראל נמצא בחיתוליו, אך כבר היום הוא מגלגל מחזור של כ 5 מיליארד ש"ח המושקעים ב 10,000 יחידות דיור הנבנות על פי התקן הישראלי לבניה ירוקה ועשרות מטרים מרובעים של משרדים ומבני ציבור שאימצו את התקן. ראוי לציין כי כ 30 מיליון ש"ח מסכום זה זורמים ישירות לתעשיית החומרים לבנייה ירוקה.

 

יצוין כי ארגונים רבים כבר החליטו שכל הבניה שתעשה על ידם תהיה בבניה ירוקה, ביניהם מספר רשויות מקומיות, חברות קבלניות וחלק מהבנקים, החלטות הצפויות להרחיב את היקף הבניה הירוקה באופן משמעותי ביותר.

 

שרגא ברוש: "שמנו לנו למטרה להוביל מהלך של הטמעת הבנייה הירוקה במשק, מתוך הכרה בחשיבות הבנייה הירוקה כמנוף כלכלי וחברתי לקידום תעשיית הבנייה והמשק בישראל". 

 

ניסים בובליל: "אנו רואים חשיבות רבה בהתמקצעות של הקבלנים הישראלים בבנייה ירוקה, והתאחדות הקבלנים פועלת לקידום הידע המקצועי של הקבלנים. אנו מאמינים כי בשנים הקרובות תגבר המודעות והדרישה בקרב הציבור הישראלי למבנים ירוקים כאמצעי לחיסכון באנרגיה, וענף הבנייה יהיה צריך להתאים עצמו לדרישות הצרכנים". 

 

את הוועידה ינחה האדריכל צבי שפרינגר, אשר הקים את הישוב הירוק הראשון בארץ – שמשית ועמד בראש המשלחת הישראלית לארה"ב שיצאה ללמוד את נושא הבניה הירוקה.

 

בכנס יחשפו לראשונה מוצרים חדשים, פרויקטים חדשים ורעיונות חדשים הנוגעים לעתיד הבניה הירוקה בישראל בשנים הקרובות.

 

סמוך לאולם הוועידה תתקיים תערוכת מוצרים, שירותים וטכנולוגיות לבנייה ירוקה. במקביל, יינתנו הרצאות מקצועיות על המוצרים והטכנולוגיות המוצגים בתערוכה מתחום הבנייה הירוקה.

בכנס צפויים להשתתף מאות תעשיינים, קבלנים, מתכננים, מנהלי חברות ונציגי ממשלה הנוגעים בדבר.

 

לצפייה בהזמנה: הוויעדה השנתית ה-2 לבנייה ירוקה בת קיימא

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:

מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870

רונן משה – 050-8885631 / 03-5198755 / 03-5198856

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share