נערך סמינר לקראת אימוץ הרגולציה האירופית בתחום התמרוקים

 

ענף התמרוקים בהתאחדות התעשיינים, בשיתוף משרד הבריאות – אגף רוקחות, קיים סמינר מיוחד לקראת הרגולציה האירופית בתחום התמרוקים; יצוא התמרוקים מישראל בחצי השנה הראשונה של 2009 הסתכם בחצי מיליארד דולר.

 

במפגש הראשון, שהתקיים בבית התעשיינים בתל-אביב, בהשתתפות יו"ר ענף התמרוקים ומנכ"ל לוריאל ישראל – נאווה רביד, שגרירת בלגיה בישראל - גב' בנדיקט פרנקינט, נציגת משרד הבריאות הבלגי - ג'ואל מוניה והנציבות האירופית בתחום התמרוקים, ביתה הרן - מנהלת אגף הרוקחות במשרד הבריאות ורינת בכר - מנהלת מדור תמרוקים במשרד הבריאות הוצגו הדרישות המפורטות של החוק האירופי למוצרי קוסמטיקה שאמור להיכנס לתוקפו בחודשים הקרובים, בהתאם לדרישות חדשות של השוק האירופי המשותף.

 

יצוין כי החוק האירופי אוסר מכירה של מוצרי קוסמטיקה וחומרים המשמשים לייצורם, שבהם נעשו ניסויים בבעלי חיים, כולל כאלה אשר מקורם מחוץ לאיחוד האירופי.

בנוסף, יחייב החוק החדש להגביר את אחריותם של היצרנים על הצהרותיהם לגבי סגולת המוצרים.

 

שוק הקוסמטיקה בעולם מוערך בכ-250 מיליארדי דולרים, עם קצב גידול של כ-3.5% בממוצע לשנה, במהלך בשנים האחרונות.

 

בענף התמרוקים בישראל, למעלה מ- 6,500 מועסקים באופן ישיר, ועוד למעלה מ-11,000 מועסקים באופן עקיף, והוא מגלגל למעלה מ- 1 מיליארד דולר בשנה.

 

יצוא התמרוקים גדל באופן עקבי בשנים האחרונות והגיע בחצי השנה האחרונה של שנת 2009 לכ- חצי מיליארד דולר, יצוא התמרוקים בכל שנת 2008 הסתכם ב-202 מיליוני דולרים.

 

בסמינר, הכריז משרד הבריאות באופן רשמי על רצונו לאמץ את הרגולציה האירופית בישראל בתוך זמן קצר, ומענף התמרוקים שבהתאחדות התעשיינים נמסר כי הוא יירתם למאמץ וילווה את כל המפעלים לקראת האימוץ הן על ידי כלי סיוע ממשלתיים והן בליווי מקצועי צמוד. המשרד וענף התמרוקים אישרו הקמת שולחן עגול משותף למשרד הבריאות ולנציגי התעשייה בו ידונו על תכנית האימוץ.

 

נורית פייביש-יוסף - הממונה על הענף מדגישה כי ענף התמרוקים שבהתאחדות התעשיינים נערך לאמץ את החוק האירופי החדש וליישמו מהר ככל האפשר, על מנת להקל את פתיחתו וקליטתו של השוק האירופי כלפי מוצרי קוסמטיקה תוצרת ישראל.

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:

מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870

רונן משה – 050-8885631 / 03-5198755 / 03-5198856

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share